Inauguracja roku szkolnego w powiecie

Inauguracja roku szkolnego w powiecie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Po pierwszym dzwonku w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży dyrektor szkoły Agnieszka Fila Kopeć serdecznie powitała młodzież i życzyła wszystkim uczniom dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Szczególnie ciepło przywitano uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Wychowawcy klas pierwszych - Wiesława Kiepas, Bożena Rodziewicz i Anna Szczepanowska zapoznały nowych uczniów ze szkołą, jej tradycjami i statutem.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy inaugurację poprzedziła msza święta w kościele św. Stanisława w Wierzbicy, po której wychowanki udały się do ośrodka, by podczas apelu przypomnieć sobie losy rodaków w okresie drugiej wojny światowej. Nie zabrakło wspomnień z czasów niewoli w formie audiowizualnej, utworów lirycznych ukazujących ogrom zniszczeń Polski i cierpienia Polaków. Dyrektor Magdalena Orczykowska powitała wychowanki, rodziców, kadrę pedagogiczną życząc wszystkim pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Poinformowała również o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ośrodku i przypomniała sukcesy ubiegłorocznych wychowanek, dając tym samym przykład na to, iż placówka daje możliwość rozwoju talentów, pasji oraz kształtuje człowieka wartościowego, prawego i uczciwego.

Powiat prowadzi 7 placówek oświatowych: Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Iłży, Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Pionkach, Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Iłży, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. M. Skłodowskiej - Curie w Pionkach oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy. W bieżącym roku szkolnym kształci się w nich 1551 uczniów, a naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 359. Na dalsze kształcenie zadecydowały się także 93 osoby dorosłe oraz 238 kursantów. Kadra pedagogiczna to 220 etatów.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy