GRÓJEC. Nielegalne papierosy przechwycone

GRÓJEC. Nielegalne papierosy przechwycone
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W ostatnim czasie grójeccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Radomiu przeprowadzili działania podczas, których na terenie prywatnych posesji u dwóch kobiet (40 i 60 lat) znaleziono i zabezpieczono papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej w łącznej ilości ponad 140 tys. sztuk, jak również zabezpieczono około 3 kg tytoniu. Łączna szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego mienia to kwota ponad 90 tys. zł.

Wczoraj grójeccy funkcjonariusze zabezpieczyli w dwóch miejscach papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Papierosy były sprzedawane na targu w Grójcu przez 35-letnią kobietę. Drugie miejsce to sklep na terenie Grójca, gdzie 39-letni mężczyzna oferował do sprzedaży papierosy. Policjanci zabezpieczyli 640 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

Także wczoraj w Nowym Mieście, na leśnej drodze, policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli dostawczego peugeota. Kontrola nie była przypadkowa. Wcześniej funkcjonariusze ustalili, że pojazdem tym może być przewożona nielegalna kontrabanda, która ma trafić na lokalne targowisko. Kierowcą peugeota był 42-letni obywatel Armenii. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w pojeździe, w reklamówkach i sizalowym worku, kartony z papierosami różnych marek bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, zawierających ponad 12 tys. szt. papierosów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a przewożone przez niego wyroby tytoniowe zabezpieczone. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to ponad 7 tys. zł.

Zatrzymane osoby muszą się liczyć z zarzutami posiadania wyrobów tytoniowych bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KWP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy