CIEPIELÓW. Akcja "Zabłyśnij na drodze"

CIEPIELÓW. Akcja
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kampania została zorganizowana przy okazji IX Rajdu Rowerowego szlakiem Związku Gmin Nad Iłżanką i rozpoczęła się przejazdem na rowerach uczniów szkół gimnazjalnych z Chotczy do Ciepielowa (ok. 20 km). Wszyscy uczestnicy rajdu jechali w kamizelkach odblaskowych i w kaskach, w asyście swoich opiekunów oraz policjantów także na rowerach. W taki, aktywny sposób promowano korzystanie z tych ważnych dla bezpieczeństwa, chociaż nieobowiązkowych, elementów wyposażenia rowerzysty.

Dalszy ciąg akcji nastąpił w Publicznym Gimnazjum w Ciepielowie, gdzie po uroczystych wystąpieniach organizatorów i zaproszonych gości, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu przeprowadzili prelekcję dla młodzieży poświęconą bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo podczas rajdu organizatorzy zachęcali do używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym przez pieszych.  Kampania jest organizowana cyklicznie w ramach Programu „B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” adresowanego do pieszych i rowerzystów we wszystkich jednostkach Policji podległych KWP z siedzibą w Radomiu.

Rozpoczął się sezon jesienno – zimowy, w którym panują zmienne warunki atmosferyczne i szybko robi się ciemno. Łatwo wtedy stać się ofiarą zdarzenia drogowego.  Apelujemy - zakładajcie odblaski – one sprawiają, że jesteście lepiej widoczni na drodze przez innych uczestników ruchu. Świećmy przykładem, bo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy