Charytatywny półmaraton

Charytatywny półmaraton
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Cieszę się ze zwycięstwa. Wynik poprawiłem o 5 sekund w porównaniu do ubiegłego roku, więc jestem zadowolony - mówił Michał Jagiełło, który na metę 21 kilometrowego biegu przybył jako pierwszy z czasem 1h 19m 10s.   
Najlepsza wśród pań była Zuzanna Fijałkowska z Mielca, studentka reprezentująca AZS AGH w Krakowie. Jej czas to 1h 32m 14s.
- Biegam tu już od trzech lat. Zawsze wieje, więc byłam na to przygotowana. Cieszy czas jaki uzyskałam, bo poprawiłam swój rekord życiowy o 5 minut - mówi z zadowoleniem zwyciężczyni biegu.
Druga wśród pań pojawiła się na mecie Ola Mądzik, uczestniczka największych i najbardziej znanych maratonów na świecie. Jak mówi, Iłżecki półmaraton też powoli zaczyna być dostrzegany w kraju.
- Słyszałam jak o imprezie w Iłży mówili moi znajomi z Warszawy. A teraz jest taki czas kiedy półmaratony są traktowane jako sprawdzian formy przez maratonami, i wiem że znajomi brali pod uwagę Iłżę. I fama po Polsce się niesie, a ja się postaram, żeby niosła się jeszcze bardziej - zapowiada Ola Mądzik. 
- W Iłży półmaraton to już tradycja - dodaje z uśmiechem z-ca burmistrza Iłży Marek Łuszczek, który pobiegł w niedzielę na dystansie 10 km. 
W tegorocznej IV edycji Charytatywnego Półmaratonu Iłżeckiego wzięło udział około 220 osób. To kilkadziesiąt osób więcej niż przed rokiem. Dochód z imprezy jak co roku przeznaczony będzie na budowę hospicjum w Alojzowie, które buduje Stowarzyszenie Ojca Pio. Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy