Borkowice. Znalazł niewypał i ponownie go zakopał

Borkowice. Znalazł niewypał i ponownie go zakopał
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Mężczyzna z gminy Borkowice (pow. przysuski) używając wykrywacza metali znalazł w lesie na terenie powiatu szydłowieckiego pocisk z II wojny światowej. Odkrywca nietypowego znaleziska, sfotografował, a następnie ponownie go zakopał.

Swoim odkryciem, mężczyzna pochwalił się na jednym z portali internetowych. Informacja ta od razu dotarła do policjantów z przysuskiej jednostki. Mundurowi po skontaktowaniu się z mężczyzną i ustalili miejsce, w którym zakopał niewypał.

Na miejsce został wezwany patrol rozminowania z jednostki wojskowej, który odnalazł i zabezpieczył pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Teraz mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny za popełnione wykroczenie.


Jeśli w czasie spaceru po lesie natkniemy się na podejrzane powojenne przedmioty, policja apeluje o zachowanie ostrożności. - W przypadku odnalezienia niewybuchu, bądź niewypału lub innego niebezpiecznego przedmiotu, należy go nie ruszać, nie dotykać, nie podnosić, nie przenosić. Koniecznie trzeba powiadomić o tym najbliższą jednostkę policji - mówi Aneta Wilk, rzeczniczka policji w Przysusze.

Wszystkie niewybuchy II wojnie światowej, pomimo upływu czasu nadal są niebezpieczne. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału oraz niewłaściwe postępowanie z nimi może doprowadzić do tragedii.

DK, fot. archiwum CoZaDzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub
 • avatar
  ~Pablo 2018-03-13 17:47
  Nie bardzo rozumiem ale ta kara chyba za to że nie poinformował policji.
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~truck driver 2018-03-13 21:03
   W skrócie,pewnie tak. Nie wiem jak teraz,ale mnie już w pierwszej klasie podstawówki uczyli jak mogą wyglądać niewybuchy i niewypały oraz że jak znajdziemy coś co wygląda podejrzanie,należy powiadomić dorosłych w celu poinformowania odpowiednich służby i przedmiotów nie dotykać. Tu znalazca prawdopodobnie BYŁ dorosły,ale rozsądkiem się nie wykazał...
   • oceń:
   • |

#WieszPierwszy

Polecamy