BIAŁOBRZEGI. Brutalny rozbój na 35-latku

BIAŁOBRZEGI. Brutalny rozbój na 35-latku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Białobrzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 35-latku. Jak ustalono, zatrzymani najpierw pobili pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu telefon. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Przybyszew (gm. Promna). - Do siedzących i pijących przed sklepem piwo mężczyzn podeszły trzy osoby. Chciały się one do nich dosiąść. Wszystko przebiegało spokojnie do momentu pojawienia się tematu kwestii wymiany dolarów na polską walutę. Kiedy jeden z mężczyzn wstał od stołu i oddalił się rozmawiając przez telefon, pobiegł za nim jeden ze sprawców. Za chwilę dołączył do niego drugi. Nagle jeden z nich kopnął 35-lata w twarz, następnie zaczął okładać zaatakowanego pięściami i kopać w głowę. Gdy mężczyzna był jeszcze oszołomiony  po kopnięciu w głowę, został okradziony z telefon, po czym sprawcy uciekli - relacjonuje zdarzenie st. sierż. Aleksandra Calik KPP Białobrzegi. 

Policjanci natychmiast po przyjęciu zgłoszenia o tym zdarzeniu przystąpili do ustalania sprawców i okoliczności całego zajścia. Efektem było zatrzymanie jeszcze tego samego dnia, w kilka godzin po zdarzeniu, dwóch podejrzanych - obywateli Ukrainy. Trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 26 i 29 lat, którzy przyjechali do Polski dwa tygodnie temu na zbiory jabłek.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za rozbój, za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Białobrzegi

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy