Bezrobocie w Radomiu i regionie znowu rośnie!

Bezrobocie w Radomiu i regionie znowu rośnie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Jak wynika z danych PUP, ogółem bez pracy w mieście i powiecie jest 36 tys. 868 osób. Stopa bezrobocia według Głównego Urzędu Statystycznego we wrześniu wyniosła w powiecie 29,5%, a w mieście 21,8%.

- Niestety, ale w październiku mieliśmy do czynienia z kolejnym wzrostem bezrobocia. Ogółem przybyło 436 osób bez pracy, z czego w mieście 143 osób, a w powiecie 293. Te dane bardzo nas niepokoją, tym bardziej, że przed nami dopiero najgorszy czas, jeśli chodzi o znalezienie pracy. Zimą zawsze odnotowywaliśmy znaczny wzrost bezrobocia i obawiamy się, że może być coraz gorzej - tłumaczy Dariusz Strzelec, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Przypomnijmy, że w tym roku w Radomiu i regionie bezrobocie rosło nawet w miesiącach wiosennych i letnich, co do tej pory się nie zdarzało. W czerwcu, lipcu i sierpniu zarejestrowano w pośredniaku ponad pół tysiąca bezrobotnych. Przyczyną wzrostu może być tegoroczny zastój w budownictwie, drogownictwie i rolnictwie. Mniej prac sezonowych to automatyczne kolejki w urzędzie pracy.

Warto zaznaczyć, że we wrześniu bezrobocie w samym mieście zmalało o 77 osób, ale za to w powiecie radomskim przybyło 127 osób bez pracy.

Mariusz Skopek (m.skopek@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy