52 mln zł na kanalizację i wodociągi w regionie

52 mln zł na kanalizację i wodociągi w regionie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W czwartek (15 listopada) członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójtowie i burmistrzowie 27 gmin z regionu radomskiego podpisali umowy w sprawie unijnego dofinansowania w wysokości 52,2 mln zł  na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków.

Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego ponad 52,2 mln zł wesprze 27 inwestycji z powiatów: lipskiego, kozienickiego, białobrzeskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego.

– Gratuluję wszystkim samorządom, które dzięki wsparciu w ramach programu zrealizują kolejne ważne inwestycje dla regionu radomskiego. Każdy z tych projektów wpłynie zarówno na poprawę standardu życia mieszkańców, jak i ochronę środowiska naturalnego – podkreśliła Janina Ewa Orzełowska.

Ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Gminy złożyły łącznie 216 wniosków o przyznanie pomocy, ostatecznie do dofinansowania zakwalifikowano 187 projektów.

O wsparcie mogły ubiegać się gminy, jednoosobowe spółki gminne oraz gminne zakłady budżetowe. Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a maksymalna pomoc na realizację projektów w ramach działania dla jednej gminy nie mogła wynieść więcej niż 4 mln zł.

W Polsce jest ok. 273 tys. km sieci wodociągowej, z czego 40 tys. km na Mazowszu, a także 107 tys. km sieci kanalizacyjnej, z czego 10 tys. w województwie mazowieckim.

Źródło: mazovia.pl

Red AJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1.png): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96