400 milionów na drogi

400 milionów na drogi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Najwięcej pieniędzy 111 mln zł. zostanie przeznaczone na budowę obwodnicy Lipska. - W tym mieście jest atmosfera święta. Na obwodnice mieszkańcy czekali 30 lat – zapewniał poseł PiS Marek Suski. - Na spotkaniach z mieszkańcami, często słyszeliśmy o samochodach, które rozjeżdżały miasteczko. Duże samochody nie dawały sobie rady na ostrych zakrętach. Miasto się blokuje, nie można przejść przez ulicę, rozpadał się murek przy kościele. Samorządowcy od lat zabiegali o tę obwodnicę.

Pieniądze zostaną też przeznaczone na przebudowę drogi krajowej nr 79 na odcinkach  Góra Kalwaria – Mniszew, Mniszew – Magnuszew, Garbatka-Letnisko – Wilczowola. Dodatkowo zostanie przebudowane przejście w Kozienicach dróg krajowych 79 i 48. W sumie na przebudowę zostanie przeznaczone ponad 270 mln złotych. - Ja pamiętam takie nakłady na inwestycje sprzed 40 lat- mówi Marek Suski. - To nas właśnie różni od naszych poprzedników, że oni mówią o inwestycjach a my umiemy je realizować.

Z kolei poseł Wojciech Skurkiewcz mówił, że pozyskanie tak dużych pieniędzy to sukces wszystkich posłów PiS z regionu radomskiego. - My od 2009 roku zabiegaliśmy o to , by droga krajowa nr 79 została przebudowana. Odbyliśmy wiele rozmów w gabinecie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, bardzo dużą rolę w tych negocjacjach odegrał minister Jakub Kowalski.

Wszystkie inwestycje zostaną wykonane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy