40 tys. zł na założenie firmy dla osób niepełnosprawnych

40 tys. zł na założenie firmy dla osób niepełnosprawnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Projekt - o wartości ok. 5,3 mln zł - jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Dzięki niemu 70 mieszkańców Warszawy i województwa mazowieckiego będzie mogło otrzymać bezzwrotną dotację na utworzenie własnej firmy. Projekt jest skierowany do osób niepełnosprawnych i po 50. roku życia, a rekrutacja potrwa do 17 stycznia.

- Uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze z zakresu przedsiębiorczości i finansowe w formie jednorazowej, bezzwrotnej dotacji do 40 tys. zł oraz wsparcia pomostowego do wysokości 1400 zł wypłacanego przez sześć miesięcy, z możliwością jego przedłużenia do 12 miesięcy – tłumaczy Wiesława Lipińska, rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. - Warunkiem jest prowadzenie działalności gospodarczej co najmniej 12 miesięcy po zarejestrowaniu firmy.

Dokumenty konkursowe można składać drogą elektroniczną (konieczny podpis kwalifikowany), pocztową oraz osobiście. Nabór uczestników projektu jest prowadzony w filii WUP w Radomiu, ul. Mokra 2 – dla mieszkańców Radomia i powiatów: radomskiego, białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego i grójeckiego.

nika "7 Dni", fot. archiwum cozadzien

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy