27 wypadków drogowych, pięć osób zginęło

27 wypadków drogowych, pięć osób zginęło
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych doszło między innymi w powiecie żyrardowskim, gdzie w sobotę wieczorem zginął 18-letni chłopak. Jak ustalili policjanci, gdy 18-latek wraz z  dziewczyną szedł krawędzią jezdni, został najechany przez nieustalony wówczas samochód, który nie zatrzymując się odjechał.  Poszkodowany w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.  W niedługim czasie policjantom udało się odnaleźć ukryty w garażu pojazd sprawcy tego wypadku, a  niewiele później zatrzymano też  samego sprawcę, 23-letniego mężczyznę.  

Inny tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w powiecie kozienickim. Tam kierujący motocyklem 19-latek zderzył się czołowo z 28-letnim rowerzystą. Rowerzysta zginął na miejscu, a motocyklista i jego 15-letni pasażer trafili do szpitala.

W powiecie pułtuskim, na siedzącego na jezdni 66-latka najechał osobowy renault. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wszystkie te wypadki miały miejsce w godzinach wieczornych, większość na drogach gminnych lub powiatowych, a wiec tam gdzie ruch pojazdów jest stosunkowo niewielki, ale często przemieszczają się  piesi i rowerzyści. Jednocześnie na takich drogach  brak jakiegokolwiek oświetlenia.

W tej chwili, ruch pojazdów na drogach jest jeszcze stosunkowo  niewielki, jednak należy się spodziewać, że będzie wzrastał z godziny na godzinę .  Pamiętajmy o rozsądku, o dostosowaniu prędkości do warunków i zwracajmy uwagę na pieszych i rowerzystów, zwłaszcza wieczorem.

A idąc pieszo drogą lub jadąc rowerem pamiętajmy, że kierującemu pojazdem trudno jest zauważyć pieszego lub rowerzystę na nieoświetlonej drodze, a gdy nie ma on żadnego oświetlenia jest to praktycznie niemożliwe.   

 

Źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu /A.L./ red. A.J. / fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy