"Zielony Mikołaj" obdarował najmłodszych!

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dzień 6. grudnia na stałe wpisał się do kibicowskiego kalendarza, w tym roku również kibice Radomiaka zamienili się w Zielonych Mikołajów i obdarowali prezentami dzieci oraz młodzież z radomskich domów dziecka, a także najmłodszych przebywających na oddziałach pediatrii i chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.Akcja po raz kolejny zakończyła się wielkim sukcesem, a co najważniejsze przysporzyła dużo radości dzieciakom.

Zbieranie podarunków przez organizatorów przedsięwzięcia - Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Radomiak" - rozpoczęło się w listopadzie. Wraz z upływem czasu, dzięki hojności kibiców oraz firm - czyli ludzi dobrej woli - świąteczne paczki rosły.

Pierwszym przystankiem na czwartkowej wyprawie "Zielonego Mikołaja" były oddziały pediatrii i chirurgii dziecięcej szpitala na Józefowie. Każde dziecko otrzymało maskotki, owoce, słodycze, zabawki i oczywiście gadżety Radomiaka. Ponadto krążący po szpitalu "Zielony Mikołaj" zostawił na w/w oddziałach worki pełne pluszaków i zabawek. Zarówno dzieci jak i ich rodzice byli bardzo wdzięczni kibicom za pamięć o najmłodszych oraz podarowane prezenty. Tymczasem obsługa medyczna z uśmiechem na twarzy wspominała jeszcze ubiegłorocznego "Zielonego Mikołaja".

Po wizycie w szpitalu i ponownym załadowaniu prezentów "Zielony Mikołaj" wyruszył w kierunku Słonecznego Domu Dziecka przy ulicy Kolberga. Kibice złożyli pod choinką mnóstwo zabawek, gadżetów Radomiaka, artykułów spożywczych oraz słodyczy. Dodatkowo każdy z podopiecznych "Słonecznego" otrzymał na swoje ręce indywidualną paczkę, a na ręce dyrektor placówki powędrowały m. in. zaproszenia do aqua parku, plany lekcji czy kalendarze na 2013 rok.

6 grudnia "Zielony Mikołaj" nie miał chwili wytchnienia i po wizycie przy ulicy Kolberga udał się z podobnymi upominkami do trzech rodzinnych domów dziecka. Dopiero późnym wieczorem mógł odpocząć i zacząć zbierać siły już na przyszłoroczną akcję.

Z tego miejsca organizatorzy składają podziękowania dla osób i firm, które wzięły udział w akcji "Zielony Mikołaj": Albo, Aquapark Radom, Brzeski Jacek sklep ABC ul. Świętokrzyska, Crunchips - Mariusz Zbiciak, Cynlut - Bożena i Marek Ukleja, Czarnecki Michał, Elbesport, Hotel Aviator, Karkosa Przemysław, KFC - Galeria Słoneczna, kratki.pl, Łucz-Bud, Midas, Polakowski Tomasz, Rada Miejska w Radomiu, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik, Sultex - hurtownia fajerwerków, WinDoor – Paweł Redestowicz, Witkowski Radosław, Zbyszko, Zyko-Dróg.


źródło informacji: Stowarzyszenie kibiców "Tylko Radomiak"
zdjęcia: radomiak.com.plAdam Kurasiewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy