Wyjazdowe zwycięstwo Radomiaka nad Pelikanem

W sobotnim (16 sierpnia) meczu spadkowiczów z drugiej ligi, Radomiak Radom wygrał na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 2:1.

Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego dobrze rozpoczęli pojedynek. W pierwszych minutach to oni atakowali. W piątej minucie pierwszy celny strzał na bramkę oddał Mateusz Radecki. Gospodarze po kwadransie gry śmielej ruszyli do ataku. Przyniosło to efekt w 20 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Macieja Wyszogrodzkiego piłkę do siatki skierował Damian Kosiorek. Potem gra się wyrównała, ale żadnemu z zespołów nie udało się już do przerwy zdobyć gola, choć świetną sytuację miał w 39 minucie Przemysław Śliwiński.

Tuż po wznowieniu gry Leandro był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale świetnie w bramce zachował się golkiper Pelikana. W 60 minucie Zielonym udało się dogonić rywali. Z rzutu wolnego, podobnie jak w środowym spotkaniu z Dolcanem, przymierzył Daniel Barzyński i piłka zatrzepotała w siatce. Radomianie na tym nie poprzestali i chcieli zainkasować trzy punkty. Nieco ponad dziesięć minut przed końcem gościom udało się wyjść na prowadzenie, a kontratak zakończył Szymon Stanisławski. W końcówce nie brakowało emocji, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Radomiak wygrał drugi mecz w sezonie 2014/2015.

Już w środę (20 sierpnia) rozegrana zostanie trzecia kolejka III ligi. Tym razem Radomiak zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Pelikan Łowicz - Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Kosiorek 20' - Barzyński 60', Stanisławski 79'

Pelikan: Perzyna - Kowalczyk, Nowak (Bojaruniec 70'), Wawrzyński, Żółtowski, Wyszogrodzki, Dombrowski (Pomianowski 56'), Mycka (Bończak 64'), Kosiorek, Kiwała (Adamczyk 56'), Narożnik
Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Karasek, Barzyński (Brągiel 73'), Agu (W.Puton 84'), Radecki, K.Puton, Leandro (Winiarski 88'), Śliwiński (Stanisławski 63')