Trwa budowa Radomiaka

Trwa budowa Radomiaka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

W minionym sezonie radomianie do ostatnich chwil walczyli o awans do I ligi. Jednak po porażce w barażach i przyznaniu licencji dla Ruchu Chorzów i Stomilu Olsztyn Radomiak pozostał w II lidze. Ale w składzie „Zielonych” dojdzie do dużych zmian.

Jako pierwszy z pracą pożegnał się trener Robert Podoliński, którego zastąpił Jerzy Cyrak. Nowy szkoleniowiec rozpoczął budowę składu i zakontraktował już czterech graczy. W pierwszej kolejności postawił na defensywę. Kontrakty z Radomiakiem podpisali: 19-letni bramkarz Hubert Gostomski, 21-letni lewy obrońca Karol Hodowany, 27-letni prawy obrońca Damian Jakubik oraz słowacki stoper Martin Klabnik.

Dodatkowo „Zieloni” przedłużyli umowy z Matthieu Bembą i Kamilem Cupriakiem. A po podpisaniu tych dokumentów skład Radomiaka liczy już 16 zawodników. Poza wymienioną szóstką w przyszłym sezonie w Radomiu występować będą: Filip Adamczyk, Maciej Świdzikowski, Rafał Stróżka, Bartosz Zakrzewski, Chinonso Agu, Simon Colina, Maciej Filipowicz, Patryk Winsztal, Szymon Stanisławski i Leandro Rossi. Z drużyną trenują również Paweł Tarnowski, Dariusz Brągiel i Michał Grudniewski, ale oni nie mają jeszcze ważnych umów na kolejny sezon.

Ze składem Radomiaka pożegnali się już Kamil Kościelny, Mateusz Spychała i Bartosz Sulkowski. Dwaj pierwsi podpisali umowy z I-ligowym zespołem Wigry Suwałki, a Sulkowski trafił do Wisły Puławy. Zgodę na poszukiwanie nowego klubu otrzymał Adrian Szady.

„Zieloni” pierwszy mecz o stawkę rozegrają 15 lipca, kiedy to w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzą się z Wdą Świecie.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy