Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 Radomiak Radom (zapis relacji)

W meczu siódmej kolejki II ligi, Radomiak Radom przegrał na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:1. To trzecia porażka Zielonych w sezonie 2013/2014.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki           1:0                Radomiak Radom
72' Zawiska

Świt: Domżał - Szabat, Drwęcki, Melao, Nowotka, Szczepański, Sosnowski, Grzelak (Kamiński 90'), Zawiska, Kiwała (Maślanka 71'), Rembiejewski (Melon 59' (Krzymiński 90+3'))
Radomiak: Banasiak - Cieciura, Ciach (Kalinowski 55'), Wichtowski, Derbich, Białożyt, Czoska, Radecki (Bojek 87'), Kornacki, Leandro (Byszewski 46'), Wolski (Stanisławski 68')

Rezerwowi:
Świt: Sak - Krzymiński, Obem, Kamiński, Adamski, Maślanka, Melon
Radomiak: Budzyński - Bojek, Byszewski, Cichos, Kalinowski, Stanisławski, Wnuk

90+3' koniec meczu
90+3'  Krzymiński za Melona (Świt)
90+2' kontratak gospodarzy, ale podanie Szczepańskiego niecelne
90+2' rzut rożny dla Radomiaka. Dośrodkowanie Derbicha wybijają defensorzy i kolejny korner
90+1'  Kamiński (Świt)
90' trzy minuty doliczone
90'  dla Domżała (Świt) za grę na czas
90'  Kamiński za Grzelaka (Świt)
89' podanie z głębi pola do Bojka, ale zawodnik Zielonych fauluje w ataku
88' Świt miał szansę na kontratak, ale Melon zmarnował sytuację
87'  Bojek za Radeckiego (Radomiak)
86' rzut wolny dla Radomiaka przy linii bocznej. Dośrodkowanie Derbicha i piąstkuje Domżał
84' Zawiska z dystansu, ale lekko i niecelnie
82'  Grzelak (Świt)
82' prawym skrzydłem pognał Melon, uderzył po krótkim rogu i dobrze interweniuje Banasiak
79' niestety, w dalszym ciągu inicjatywa należy do gospodarzy, a Zieloni nie stwarzają sobie podbramkowych sytuacji
75' Radomiak ma jeszcze kwadrans aby odwrócić losy tego spotkania
74' Białożyt uderza nad bramką...
72'  GOL dla Świtu! Zawiska trafia głową do siatki po zgraniu Melona! Świt - Radomiak 1:0
71' Maślanka za Kiwałę (Świt)
69' pierwszy strzał Stanisławskiego, ale zbyt lekki i pewnie interweniuje golkiper gospodarzy
68'  Stanisławski za Wolskiego (Radomiak)
66' dobry strzał z dystansu Kornackiego, ale broni Domżał. To dopiero pierwszy celny strzał Radomiaka w tym meczu
63' z 16 metra groźnie uderzał Szczepański, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Banasiak, który obronił ten strzał
61' dośrodkowanie Szabata z prawej strony, ale minęło wszystkich piłkarzy i żaden z gospodarzy nie zamknął akcji
59'  Melon za Rembiejewskiego (Świt)
57' dośrodkowanie Derbicha, akcję zamykał Radecki. Znowu obok bramki
55'  Kalinowski za kontuzjowanego Ciacha (Radomiak)
55' Białożyt wyłożył piłkę Derbichowi, ale jego uderzenie niecelne
51' rzut wolny dla Radomiaka. Dośrodkowanie Białożyta, zamieszanie pod polem karnym, ale Wolski w dobrej sytuacji nie trafia do bramki! Przy okazji jakiejś kontuzji nabawił się Ciach i chyba będzie potrzebna zmiana
49' Sosnowski podaje do Kiwały, ale ten jest na spalonym
48' Derbich wywalczył kolejny korner. Nic z niego jednak nie wynikło
47' pierwszy rzut rożny dla Radomiaka. Wichtowski strącił piłkę głową, ale minęła ona bramkę Świtu
46'  rozpoczęli gospodarze
- Byszewski za Leandro (Radomiak)

45+1' koniec pierwszej połowy
45' arbiter doliczył minutę do regulaminowego czasu gry
43' pomocy masażysty potrzebuje Białożyt. Chwila przerwy w grze
42' żółtą kartką za faul w środku pola upomniany Radecki
39' strzał Sosnowskiego z 20 metra, Banasiak "wypluł" przed siebie piłkę, jednak bez konsekwencji
35' piąty rzut rożny dla Świtu w tym meczu. Banasiak jednak pewnie wyłapuje dośrodkowanie
34' środkiem boiska pobiegł Radecki, oddał strzał, ale minął on słupek bramki gospodarzy
29' dośrodkowanie Derbicha, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki i od bramki rozpocznie Domżał
29' kolejny stały fragment gry dla Zielonych i ponownie przewinienie na Leo
27' Leandro faulowany na 25 metrze. Radomiak szybko rozegrał rzut wolny, ale niestety bez powodzenia
24' kolejne ostrzeżenie dla Radomiaka. Dośrodkowanie z lewego skrzydła jednak niecelne
22' w dalszym ciągu to Świt ma inicjatywę
20' Białożyt do Wolskiego, ale ten drugi na spalonym
19' na stadionie jest także spora grupa kibiców Radomiaka
17' dośrodkowanie Sosnowskiego z rzutu wolnego i kolejny korner dla Świtu
16' Białożyt z głębi pola do Wolskiego, ale miejscowi wygarnęli mu piłkę spod nóg. Mogło być groźnie
15' strata obrońców Radomiaka i gospodarze wywalczyli rzut rożny
13' uderzenie Kiwały z 18 metra, minimalnie obok bramki. Pierwsze poważne ostrzeżenie dla Radomiaka!
12' to Świt częściej gości na połowie Radomiaka
9' od bramki Banasiak, po bardzo niecelnym strzale Szabata
7' strata Ciacha, piłkę przejął Rembiejewski i oddał strzał z dystansu. Na szczęście został zablokowany przez obrońców Radomiaka. Próbował jeszcze Grzelak, ale także bez powodzenia
6' dogranie Białożyta z głębi pola niezbyt dokładne i od bramki rozpoznie Domżał
5' Radomiak rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska
5' na spalonym Zawiska
3' Kornacki potrzebuje pomocy masażysty po zderzeniu z jednym z rywali. Już jednak wszystko w porządku i "Buli" powrócił na murawę
2' dośrodkowanie Cieciury z prawego skrzydła, ale wybijają defensorzy
1' faul w ataku Radeckiego
0'  rozpoczął Radomiak

godz. 16:00 - Radomiak w jednolitych białych strojach. Świt na zielono
godz. 16:00 - oba zespoły wychodzą właśnie na murawę
godz. 15:53 - zawodnicy zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni
godz. 15:49 - sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Piotr Łęgosz
godz. 15:45 - pozyskany niedawno do Radomiaka bramkarz Dominik Budzyński dzisiaj na ławce rezerwowych. Od pierwszych minut między słupkami Zielonych stanie, tak jak w poprzednim meczu Piotr Banasiak
godz. 15:42 - trwa rozgrzewka obu ekip
godz. 15:38 - ze Stadionu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim wita Michał Nowak