Remis Radomiaka dwa tygodnie przed ligą

Piłkarze Radomiaka Radom zremisowali z Wisłą Puławy w przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Sobotni sparing w Puławach był drugim meczem tej zimy, gdzie naprzeciw zielonych stanął ligowy rywal. Pojedynek ze Świtem zakończył się wygraną podopiecznych trenera Jałochy 1:0, zaś potyczka z Wisłą remisem.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie lepiej prezentował się Radomiak, który już w 6. minucie powinien objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jakuba Cieciury, zamykającemu akcję Dariuszowi Brągielowi pozostało skierować piłkę do pustej bramki, jednak skrzydłowi naszej drużyny trafił futbolówką w poprzeczkę. Znacznie skuteczniejszy był w 10 minucie Cieciura, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Białożycie. Po zmianie stron przewagę osiągnęła Wisła. Puławianie zaczęli dochodzić do sytuacji i w 70 minucie wyrównali. Duża w tym jednak zasługa piłkarzy Radomiaka, którzy w wydawałoby się niegroźnej sytuacji pozwolili wbić sobie gola.

Ostatni mecz kontrolny przed ligą Radomiak rozegra za tydzień ze Stalą Kraśnik. Miejsce rozegrania tego pojedynku nie jest jeszcze ustalone.

Wisła Puławy - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Paluch 70' - Cieciura 10' (k)

Radomiak: Kula - Jaroch (46' Dubina), Robakowski (46' Świdzikowski), Pidwirnyj, Wojdyga - Cieciura, Białożyt, Masiuda (46' Szymański) (67' Masiuda), Brągiel (67' Puton) - Orłowski (67' Leandro), Filipek (46' Wolski)

MN / źródło: radomiak.pl / fot. archiwum cozadzien.pl