Radomiak zremisował z Legionovią

Radomiak - Legionovia

Radomiak nerwowo rozpoczął spotkanie, popełniając wiele błędów przy podaniach i przyjęciu, jednak nie miało to poważnych konsekwencji. Bardzo szybko zawodnicy poczuli grę i otworzyli wynik w 10 minucie po strzale Ropskiego. Szybka bramka bez wątpienia dodała pewności naszym piłkarzom, którzy od razu przeprowadzili kilka groźnych akcji, jednak tym razem nie udało się pokonać bramkarza. W 15 minucie obrona popełniła jeden z większych błędów w całym meczu, faulując przeciwnika w polu karnym, co kosztowało stratę bramki i wyrównanie. W 29 minucie po ładnej akcji Uliczny pięknym lobem pokonał bramkarza Legionovii i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. W drugiej odsłonie więcej okazji do zdobycia bramki mieli przeciwnicy, a gra przez większość czasu toczyła się w środku pola. Zieloni w zasadzie tylko raz zagrozili przeciwnikowi, gdy po bramce Stanisławskiego sędzia odgwizdał spalonego. Drugi poważny błąd naszego zespołu miał miejsce w ostatniej minucie spotkania, prawdopodobnie zawodnicy rozluźnili się już i nie przypilnowali wszystkich przeciwników, którzy łatwo odrobili stratę po rzucie wolnym.

Zadowolenia z gry swoich podopiecznych nie krył szkoleniowiec Radomiaka, Jacek Magnuszewski, choć jak sam przyznał z remisu 2:2 nie może się cieszyć. Najważniejsze jednak było sprawdzenie umiejętności nowych zawodników.

Po pierwszym sparingu gra Radomiaka napawa optymizmem, wszystko wygląda dobrze, nowi zawodnicy potrafią komunikować się z zespołem, a z drugiej strony jest jeszcze czas na wyeliminowanie błędów, które w tym meczu się zdarzały. Kolejny sprawdzian już w środę, a przeciwnikiem będzie III-ligowa Pilica Białobrzegi

Najbardziej zadowalającym faktem jest to, że dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy, którzy walczą o pozostanie w Radomiu na dłużej.

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 2:2

Radomiak (I połowa): Kula. Mularczyk, Świdzikowski, Jędrzejczyk, Sulkowski, Uliczny, Chrabąszcz, W. Puton, Brągiel, Leandro, Ropski

Radomiak (II połowa): Banasiak, Wasilewski, Kucharski, Sylwestrzak, Suchecki, Napora, Filipowicz, Radecki, Mularczyk, Uliczny, Stanisławski