Radomiak wyrusza na mecz do Elbląga

Radomiak wyrusza na mecz do Elbląga
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Po spotkaniu na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów, piłkarze Janusza Niedźwiedzia rozegrają pod wodzą nowego szkoleniowca trzeci mecz na wyjeździe. Tym razem rywalem Radomiaka Radom będzie siódma drużyna w tabeli - Olimpia Elbląg.Samo spotkanie zapowiada się na wstępie bardzo ciekawie. Radomiak i Olimpia to bezpośredni sąsiedzi w ligowej tabeli. Wyżej usytuowani jak na razie są "Zieloni", którzy o jeden punkt wyprzedzają zawodników z Elbląga i zajmują szóstą lokatę.

Piłkarze Radomiaka Radom po dwóch wcześniejszych wyjazdowych spotkania w Łowiczu oraz Płocku, pod wodzą nowego trenera zaprezentowali się ze znakomitej strony. Obydwa mecze z ekipami, które walczą o awans w bieżących rozgrywkach, nie przeszły bez echa. W Łowiczu Radomiak sprawił niespodziankę i pokonał Pelikana 2:0. Kilka dni później w Płocku pachniało kolejną sensacją, jednak Wisła zdołała obronić własny stadion, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Z kolei w ostatnim meczu ze Stalą, piłkarze ze Struga, mogą czuć wielki niedosyt. Mimo szybko objętego prowadzenia, drużyna prowadzona przez Janusza Niedźwiedzia nie była w stanie odnieść zwycięstwa przed własną publicznością.  Teraz jednak trzeba skupić się nad kolejnym rywalem. Olimpia Elbląg to aktualnie siódma drużyna w tabeli. Jej bilans spotkań to: 9 zwycięstw, 14 remisów oraz 6 porażek. W ostatniej kolejce piłkarze Olimpii pokonali na wyjeździe Znicza Pruszków 2:0, a jego najskuteczniejszym piłkarzem jest Anton Kołosow - strzelec 6 bramek, który również w Pruszkowie wpisał się na listę strzelców.

Cel Radomiaka jest jak zawsze ten sam: tylko zwycięstwo. - Graliśmy dwa tygodnie temu w Elblągu, wygraliśmy 1:0 i pojedziemy tam z podniesioną głową walczyć o trzy punkty. W każdym meczu gramy o zwycięstwo, nie kalkulujemy. - zapowiada pomocnik Radomiaka Radom, Marcin Figiel.

Spotkanie Olimpia Elbląg - Radomiak Radom, rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (25 maja) o godzinie 18:00 w Elblągu.

Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy