Radomiak walczy o fotel lidera

Radomiak walczy o fotel lidera
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Relację LIVE z tego spotkania będzie można śledzić – TUTAJ.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Radomiak Radom w dobrym stylu rozpoczął bieżący sezon. Drużyna prowadzona przez Jerzego Cyraka wygrała dwa pierwsze spotkania. Na inaugurację „Zieloni” wygrali na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 1:0 (więcej TUTAJ), a następnie pokonali na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 3:1 (więcej TUTAJ). Dzięki temu radomianie zajmują w tabeli trzecie miejsce. Przed naszym zespołem jest tylko GKS Jastrzębie i Warta Poznań, a te zespoły wyprzedzają Radomiaka tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Natomiast Rozwój Katowice w tym sezonie gra w kratkę. W pierwszej serii gier zespół ze Śląska przegrał na wyjeździe z Wartą Poznań 1:3, a następnie wygrał na własnym boisku z Wisłą Puławy 2:0. Po dwóch kolejkach klub, który wychował Arkadiusza Milka zajmuje ósme miejsce w lidze.

W poprzednim sezonie oba kluby spotkały się dwa razy na boiskach II ligi. W rundzie jesiennej w Katowicach padł remis 1:1, a w rewanżu w Radomiu wygrał Rozwój 1:0. Tamten pojedynek „Zieloni” kończyli w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Davida Kwieka i Mateusza Spychały.

Teraz to Radomianie będą faworytem tego pojedynku zwłaszcza, że trener Jerzy Cyrak będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich swoich zawodników. Do pełni sił wrócił już Karol Hodowany, a na 90 minut jest już gotowy Jakub Rolinc. Za to w tym spotkaniu zabraknie kontuzjowanego Chinonso Agu.

Spotkanie z Rozwojem Katowice zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Początek pojedynku został zaplanowany na godz. 18.30. Relację LIVE z tego spotkania będą mogli Państwo śledzić na portalu CoZaDzien.pl

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy