Radomiak Radom 3:0 Limanovia Limanowa (zapis relacji)

W meczu dziewiątej kolejki II ligi Radomiak Radom wygrał 3:0 na własnym stadionie z beniaminkiem Limanovią Limanowa. Zieloni zwyciężyli pewnie i awansowali w ligowej tabeli.

Radomiak Radom                3:0            Limanovia Limanowa
50' Leandro
57' Kornacki
90+1' Derbich

Radomiak: Banasiak - Cieciura, Świdzikowski, Kalinowski, Derbich, Białożyt, Czoska, Kornacki (Puton 73'), Radecki, Byszewski (Bojek 88'), Cichos (Wolski 67'), Leandro (Stanisławski 78')
Limanovia: Sotnicki - Hudecki, Kulewicz, Garzeł, Basta, Kępa (Kumorek 67'), Pietras, Orzechowski (Mężyk 59'), Serfain, Skiba (Sadio 88'), Dziadzio

Rezerwowi:
Radomiak: Budzyński - Puton, Stanisławski, Bojek, Wichotwski, Wolski
Limanovia: Bieda - Sane, Mężyk, Czajka, Sadio, Pająk, Kumorkek

90+3' koniec meczu
90+2'  Białożyt (Radomiak)
90+1' GOOOOOOL dla Radomiaka!!! Przepiękny strzał Derbicha z rzutu wolnego! Radomiak - Limanovia 3:0
90' trzy minuty doliczone przez arbitra
89' korner dla Zielonych, nic z niego jednak nie wynikło. Chwilę później strzelać próbował Puton, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy
88'  Bojek za Byszewskiego (Radomiak) i Sadio za Skibę (Limanovia)
83' strata Białożyta w środku pola, ale tego prezentu nie wykorzystali przyjezdni
82' zgranie Wolskiego głową do Stanisławskiego, ale nie zdołał on oddać strzału
81'  Basta (Limanovia)
79' Byszewski zagrał na prawą stronę do Putona, ale jego strzał bez większych problemów łapie Sotnicki
78'  Stanisławski za Leandro (Radomiak)
75' kolejny wolny dla gości, jakieś 30m od bramki. Strzał Mężyka trafia w plecy Leandro, który potrzebuje pomocy medycznej
73'  Puton za Kornackiego (Radomiak)
72' rzut wolny dla Limanovii i uderzenie Kępy lekkie i niecelne
70'  Kornacki (Radomiak)
70' dośrodkowanie Skiby i efektowna interwencja Banasiaka
67'  Kumorek za Kępę (Limanovia) i  Wolski za Cichosa (Radomiak)
65' kolejny groźny strzał Kornackiego, niestety ponad bramką. Wcześniej ładny zwód pomocnika Zielonych
60' rajd Radeckiego środkiem boiska, ale nieco gorzej z wykończeniem - strzał niecelny
59' Mężyk za Orzechowskiego (Limanovia)
57'  GOOOOOL dla Radomiaka!!! Strata gości w środku pola, Cichos pognał środkiem, wyłożył piłkę Kornackiemu i ten pokonał Sotnickiego! Radomiak - Limanovia 2:0
54' ładny rajd Byszewskiego lewym skrzydłem, niestety jeden z defensorów wyłuskał mu piłkę spod nóg
53' zamieszanie pod bramką gości, ale piłka nie chciała wpaść do siatki
50'  GOOOOOOL dla Radomiaka!!! Świetne uderzenie Leandro z dystansu i Sotnicki kapituluje! Radomiak - Limanovia 1:0
48' dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnie wyłapuje Sotnicki
 rozpoczęli goście

45+1' koniec pierwszej połowy
45' arbiter doliczył minutę do regulaminowego czasu gry
45' rzut wolny dla gości ponad 25 metrów przed bramką Banasiaka
43' świetna indywidualna akcja Derbicha lewym skrzydłem, zabrakło tylko celnego strzału
38' Leo strzelał z rzutu wolnego, minimalnie obok bramki
37'  dla Orzechowskiego (Limanovia)
37' Banasiak ratuje Radomiaka przed stratą gola! Dobra akcja gości i golkiper Zielonych wybija piłkę nogą
32' uderzenie Derbicha z wolnego jednak niecelne

31' rzut wolny dla Radomiaka z 18 metrów
29'  Gol dla Radomiaka, ale arbiter nie uznał bramki! Radecki trafił głową do siatki, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu Limanovii
28' dwójkowa akcja Cieciury z Cichosem. Strzelał ten pierwszy i mamy rzut rożny
27' z lewej strony pola karnego niecelnie po ziemi uderzał Skiba
26' strzał Byszewskiego wysoko ponad bramką
25' centra Dziadzio z rzutu wolnego i wyłapuje Banasiak
21' w odpowiedzi gości, ale strzał Serafina ponad poprzeczką
21' wrzutka Derbicha, ale strzał Świdzikowskiego zbyt lekki
20' rzut wolny dla Radomiaka przy linii bocznej. Szansa na dośrodkowanie
19' wrzutka Cieciury z prawej strony pewnie wyłapana przez Sotnickiego
17' dobra akcja gospodarzy zakończona strzałem Derbicha. Niestety ponad bramką
15' dośrodkowanie Derbicha z lewego skrzydła i strzał Cichosa zablokowany. Rzut rożny dla Zielonych, z którego jednak nic nie wynikło
14' kontratak Radomiaka zatrzymany przez defensywę Limanovii
12' z dystansu obok bramki uderzał Kępa
10' uderzenie Orzechowskiego z rzutu wolnego ponad poprzeczką
9' Orzechowski faulowany na 25 metrze
8' jak na razie nic ciekawego na boisku się nie dzieje, dużo gry w środku pola, bez sytuacji podbramkowych
6' niezła akcja gości, ale bez zagrożenia dla bramki Banasiaka
3' na trybunach jest Janusz Niedźwiedź, były już szkoleniowiec Radomiaka
2' faul Serafina w ofensywie
rozpoczął Radomiak

godz. 16:02 - Radomiak w zielono-białych strojach, Limanovia na czerwono
godz. 16:02 - w dzisiejszym spotkaniu Radomiaka poprowadzi drugi trener, Mirosław Kosowski
godz. 16:01 - oba zespoły wychodzą właśnie na murawę
godz. 15:59 - ze stadionu im. Braci Czachorów wita Michał Nowak