Radomiak Radom 1:2 Garbarnia Kraków (zapis relacji)

W meczu 18 kolejki II ligi Radomiak Radom przegrał na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 1:2. Zieloni spadli na przedostatnie miejsce w tabeli II ligi.

Radomiak Radom                 1:2                Garbarnia Kraków
                                                                       44' Nowak
                                                                      52' Pluta
89' Białożyt

Radomiak: Banasiak - Cieciura, Świdzikowski, Wichtowski, Derbich, Wolski, Czoska (Michalski 54'), Białożyt, Byszewski (Kornacki 66'), Cichos (Stanisławski 61'), Leandro
Garbarnia: Błąkała, Byrski, Fedoruk, Górecki (Cichy 90'), Kalemba, Kalicki, Kowalski, Leszczak (Ogar 58'), Metz, Nowak, Pluta

Rezerwowi:
Radomiak: Budzyński - Bojek, Kalinowski, Kornacki, Michalski, Stanisławski, Szewczyk
Garbarnia: Jękot - Cichy, Haxhijaj, Ogar, Piszczek, Senderski, Kaczor

90+3' koniec meczu
90+3' Cichy (Garbarnia)
90+2 rzut wolny dla gospodarzy. Strzał Białożyta ponad bramką
90' arbiter dolicza trzy minuty
90'  Cichy za Góreckiego (Garbarnia)
89'  GOOOL DLA RADOMIAKA! Białożyt zszedł z prawej strony do środka, oddał strzał z 18 metrów i piłka zatrzepotała w siatce! Radomiak - Garbarnia 1:2
87' kontratak gości i futbolówka wybita na rzut rożny
86'  Kowalski (Garbarnia)
82' ładnie Stanisławski na prawym skrzydle, minął obrońcę i wyłożył piłkę przed szesnastkę. Strzał jednak zablokowany
79' Leandro i Błąkała coś sobie wyjaśniali w polu karnym i obaj zostali upomnieni
78' dogranie górą z lewego skrzydła do Wolskiego, ten przyjął, zrobił ruch w lewą stronę i zdecydował się na uderzenie, niestety ponad bramką
76' indywidualnie Leandro, zdecydował się na strzał i piłka po rykoszecie wyszła na korner
75' gospodarze utrzymują się przy piłce, ale ich akcje kończą się w większości na linii pola karnego Garbarnii
73' część kibiców "spod Gołębnika" wyszła już ze stadionu, a część przeszła na trybunę "Słoneczną"
72' kapitalnej sytuacji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Ogar
71' Stanisławski strzela z 14 metrów, ale bez problemów Błąkała
69' w ostatnich minutach to Radomiak prowadzi grę, ale cóż z tego, skoro brakuje sytuacji podbramkowych, a wynik dalej bez zmian
66' kibice Zielonych wychodzą ze stadionu...
66'  Kornacki za Byszewskiego (Radomiak)
65' strzał Białożyta z dystansu obok słupka
64'  Metz (Garbarnia)
61' uderzenie gospodarzy, ale zbyt lekkie...
61'  Stanisławski za Cichosa (Radomiak)
58'  Ogar za Leszczaka (Garbarnia) a kibice Radomiaka nagradzają schodzącego zawodnika gości oklaskami
54'  Michalski za Czoskę (Radomiak)
52'  GOL DLA GARBARNI! Pluta pokonuje Banasiaka praktycznie z zerowego kąta! Kibice Radomiaka... biją brawo gościom i zaczęli skandować "Garbarnia, Garbarnia"! Ich frustracja sięga już chyba zenitu! Radomiak - Garbarnia 0:2
51' Leszczak faulowany blisko narożnika pola karnego
50' indywidualna akcja Cieciury, ale z jego podaniem poradzili sobie przyjezdni
50' na razie zmiany w grze gospodarzy nie widać...
zaczął Radomiak

45+1' koniec pierwszej połowy, a gospodarzy żegnają gwizdy
45' doliczona minuta
45' kibice powoli nie wytrzymują tego co dzieje się na boisku... "co wy robicie, wy Radomiaka hańbicie" i kilka innych okrzyków niesie się na trybunach
45' jeszcze jakiegoś urazu doznał Banasiak. Po chwili wrócił jednak do gry
44'  GOL DLA GARBARNI! Zamieszanie pod bramką gospodarzy, strzał Nowaka po ziemi i piłka w siatce. Radomiak - Garbarnia 0:1
42' Cichos otrzymał podanie od Leandro, ale uprzedził go bramkarz
38' Leandro indywidualnie prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny
35' Garbarnia poczyna sobie coraz śmielej. Dogranie w pole karne i uderzenie Góreckiego broni golkiper Radomiaka
31' kolejny strzał gości. Tym razem Kalemba ale piłka powędrowałą wysoko ponad poprzeczką
29' uderzenie z dystansu Góreckiego, ale dobrą interwencją popisał się Banasiak
27' kolejna kontra Zielonych. Prawym skrzydłem biegł Cichos i zdecydował się na uderzenie, które zablokował gracz Garbarnii. Szkoda, bo lepiej ustawiony był Białożyt. Potem jeszcze próbował Byszewski, ale jego strzał był niecelny
26' kontratak gospodarzy zakończony uderzeniem Wolskiego. Po ziemi, zbyt lekko i bez problemów Błąkała
25' rzut wolny dla Radomiaka przy linii bocznej. Dośrodkowanie Białożyta przed pole karne wybijają obrońcy Garbarnii, tam czekał Leandro, ale jego uderzenie zostało zablokowane
24' Byszewski w szesnastce. Dogranie górą do Cichosa, ale dobra interwencja przyjezdnych
23' wrzutka w pole karne Radomiaka i łapie Banasiak
22' akcja Garbarni, ale podanie Nowaka przecięte przez gospodarzy
20' ponownie akcja wypożyczonego z Lecha Poznań piłkarza, który wbiegł w pole karne z piłką, ale wygarnął mu ją spod nóg golkiper gości
19' Wolski indywidualnie - akcja zakończona strzałem ponad poprzeczką
18' na sektorze dla gości stawili się kibice Garbarnii w liczbie ok. 10 osób
17' uderzenie z dystansu Wolskiego na korner sparował Błąkała
16' Cichos na prawo do Wolskiego, ale ten był osamotniony i nie miał szans w pojedynku z defensorami
12' nie było jednak zagrożenia pod bramką Garbarnii
12' Cichos wywalczył rzut rożny
7' dośrodkowanie Cieciury z prawego skrzydła ale niedokładne
6' Cichos w świetnej sytuacji pudłuje dość wyraźnie
5' Byszewski do Białożyta, ten uderza z dystansu, ale wyłapuje Błąkała
3' Derbich płasko do Cichosa, ale ten nie sięgnął piłki
 rozpoczęli goście

godz. 12:59 - Garbarnia zagra dzisiaj w brązowych strojach, Radomiak na zielono
godz. 12:58 - sędziowie wyprowadzają oba zespoły na murawę
godz. 12:57 - w ekipie Radomiaka za kartki pauzują dzisiaj Krystian Puton oraz Mateusz Radecki
godz. 12:54 - obserwatorem jest Michał Listkiewicz
godz. 12:53 - sędzią dzisiejszego spotkania jest Tomasz Tobiański
godz. 12:50 - goście również udali się do szatni
godz. 12:48 - radomianie zakończyli już rozgrzewkę
godz. 12:47 - mecz Radomiaka z Garbarnią to pierwsza kolejka rundy wiosennej rozgrywana awansem
godz. 12:45 - ze stadionu im. Braci Czachorów wita Michał Nowak