Radomiak przegrał w Limanowej

Po dwóch zwycięstwach na własnym stadionie, piłkarze Radomiaka Radom musieli przełknąć gorycz porażki. W wyjazdowym spotkaniu z Limanovią Limanowa, Zieloni przegrali 0:1.

Seria wygranych radomian nie trwała zbyt długo i zatrzymała się ona na zaledwie dwóch zwycięstwach. Faworytem środowego spotkania był jednak bez wątpienia zespół gospodarzy. Limanovia po zwycięstwie nad Radomiakiem plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli, natomiast Zieloni spadli na siedemnastą pozycję.

Trener Marcin Jałocha desygnował do gry identyczną jedenastkę, jaka rozpoczęła poprzedni ligowy mecz z Pelikanem Łowicz. W 6 minucie Paweł Pyciak oddał strzał z ostrego kąta, ale na posterunku był golkiper Radomiaka, Michał Kula. Niespełna kwadrans później groźnie sprzed pola karnego uderzał Mateusz Niechciał, ale piłka minęła słupek. Kilka minut przed przerwą goście przycisnęli nieco rywali. Strzelali Marcin Orłowski czy Bartosz Jaroch, ale piłka nie znalazła drogi do siatki.

W drugiej połowie tempo gry nieco wzrosło. W 53 minucie mało brakowało, a piłka po uderzeniu głową Marcina Orłowskiego wpadłaby do siatki, ale ostatecznie minęła bramkę strzeżoną przez Kulę. W 58 minucie w polu karnym faulowany był Arkadiusz Serafin. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wojciech Dziadzio i umieścił piłkę w siatce. Sędzia jednak przyznał rzut wolny pośredni Radomiakowi, ponieważ jeden z zawodników Limanovii za wcześnie wbiegł w pole karne. Wydaje się, że w tej sytuacji "jedenastka" powinna zostać powtórzona. Co jednak miejscowym nie udało się wtedy, udało się prawie dwadzieścia minut później. Piłkę ręką zagrał Jakub Cieciura i arbiter podyktował drugi w tym meczu rzut karny dla Limanovii. Wojciech Dziadzio nie pomylił się i zdobył bramkę. Radomiak nie zdołał już tej straty odrobić i przegrał po raz trzynasty w tym sezonie.

Limanovia Limanowa - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
Bramka: Dziadzio 77' (k)

Limanovia: Bomba - Majcher (Hudecki 70'), Kulewicz, Garzeł, Niechciał, Pyciak, Skiba, Serafin (Byszewski 90'), Piwowarczyk (Kmiecik 46'), Pietras, Dziadzio (Czajka 89')
Radomiak: Kula - Jaroch, Markowski, Świdzikowski, Cieciura (Wolski 88'), Puton, Białożyt, Orzechowski, Brągiel, Leandro (Stanisławski 67'), Orłowski (Masiuda 86')