Porażka Radomiaka z trzecioligowym KSZO

Piłkarze Radomiaka Radom przegrali 0:2 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na boisku przy ul. Rapackiego.

Pierwsza połowa to dominacja Radomiaka. Zieloni utrzymywali się przy piłce i przez znakomitą większość czasu nie schodzili z połowy rywala. Brakowało jednak celnych strzałów na bramkę KSZO, przez co do przerwy utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Najlepszą sytuację w 30 minucie miał Marcin Orłowski, ale piłka po jego jego strzale głową minimalnie minęła słupek.

Po zmianie stron goście zdobyli dwa gole po stałych fragmentach gry. Były to w zasadzie ich jedyne groźne akcje w tym spotkaniu. Mimo przewagi optycznej i inicjatywy Radomiaka, wynik nie uległ zmianie, choć w końcówce radomianie mieli ku temu okazje. Nie wykorzystali jednak świetnych sytuacji.

- Graliśmy w piłkę, przeważaliśmy, ale to KSZO zdobywało bramki po swoich stałych fragmentach gry. Wiadomo, że ciężko się gra atakiem pozycyjnym, my jednak próbowaliśmy to zrobić. Na pewno gdybyśmy zdobyli gola grałoby nam się łatwiej. W pierwszej połowie były momenty dobrej gry, w drugiej troszeczkę słabiej to wyglądało. Mamy jeszcze trzy tygodnie do ligi i trzeba to wszystko ustawić na właściwe tory. Tym bardziej, że teraz treningi będą już lżejsze. Mam nadzieję, że ta forma fizyczna zespołu będzie też już znacznie lepsza - podsumował ten sparing Marcin Jałocha, trener Radomiaka Radom.

Radomiak Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:0)
Bramki: Stawiarski 58', Stachurski 87'

Radomiak: Kapusta - Jaroch, Robakowski, testowany, Wojdyga - Ciecura, Masiuda, testowany, Brągiel - Orłowski, Filipek oraz Dubina, Radecki, Białożyt, Wolski, Leandro, Adamczyk, Szewczyk