Pojedynek ze Stalą zadecyduje o przyszłym sezonie Radomiaka

Pojedynek ze Stalą zadecyduje o przyszłym sezonie Radomiaka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Już w najbliższą sobotę (15 czerwca) piłkarze Radomiaka Radom po raz ostatni w tym sezonie wybiegną na II-ligowe boiska. Ich rywalem będzie zespół Stali Stalowa Wola i trzeba przyznać, że ten mecz ma dla drużyny Janusza Niedźwiedzia niebagatelne znaczenie.Po wpadce jaką zaliczyli piłkarze Radomiaka Radom w Lublinie, przyszedł czas na ostatni pojedynek w bieżących rozgrywkach. Mimo, że "Zieloni" mają zagwarantowane utrzymanie w II lidze, to jednak jeszcze mają do zrealizowania postawiony cel, jakim jest minimum dziewiąte miejsce w lidze, które zapewni im stypendia miejskie na dotychczasowym poziomie.

Zespół Stali Stalowa Wola, to bezpośredni sąsiad w tabeli z drużyną Radomiaka Radom. Piłkarze ze Struga z 46 punktami zajmują 9 miejsce w lidze, które sprawia, że zrealizują cel jaki był założony przed tymi rozgrywkami. "Stalowcy" plasują się na 10 miejscu z łączną sumą 44 punktów. Cel zawodników z Radomia jest zatem jeden i niezmienny: zwycięstwo. Jak podkreślił Krystian Puton, najbliższe spotkanie ze Stalą Stalowa Wola nie będzie zwykłym pojedynkiem. Tym meczem chcą zrehabilitować się za porażkę w Lublinie oraz zrealizować założone cele.

- Celem nadrzędnym w tym meczu jest wygrana, która da nam przynajmniej dziewiąte miejsce w tabeli. Jesteśmy zdeterminowani do walki i chcemy zmazać plamę po dotkliwej porażce z Motorem. - powiedział pomocnik Radomiaka Radom, Krystian Puton.

W przypadku wygranej Radomiaka ze Stalą i ewentualnych potknięciach sąsiadów w tabeli, "Zieloni" mają nawet szanse na uplasowanie się na siódmym miejscu. By jednak o tym myśleć, radomska drużyna musi odnieść zwycięstwo. Największym osłabieniem przed tym meczem, będzie zapewne brak w środkowej części obrony, kapitana Macieja Świdzikowskiego, który w meczu z Motorem Lublin ujrzał czerwoną kartkę i w najbliższym meczu musi pauzować.

- Na miejsce Macieja Świdzikowskiego muszę wstawić zawodnika, który jest zmiennikiem lub przestawić zawodnika z podstawowego składu zmieniając jego pozycje. Z decyzją poczekam do piątku, do wieczora. - powiedział trener Radomiaka, Janusz Niedźwiedź.

Po meczu ze Stalą, piłkarze Radomiaka udadzą się na dwutygodniowe urlopy. Jak wiemy, z drużyną z Radomia na kolejny rok związał się trener Janusz Niedźwiedź, którego po ostatnim meczu czeka sporo pracy nad kompletowaniem składu na rozgrywki w nowym sezonie 2013/2014.

Spotkanie Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola, rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (15 czerwca) o godzinie 17:00 na stadionie im. Braci Czachorów przy ul. Struga 63 w Radomiu. Serdecznie zapraszamy na naszą relację LIVE z tego meczu. (aby do niej przejść należy kliknąć w obrazek poniżej)Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy