Pierwsze zwycięstwo Radomiaka. Stal pokonana

Radomiak Radom na Stadionie Miejskim pokonał 2:0 Stal Stalową Wolę w meczu 2. kolejki II ligi piłki nożnej. Obie bramki dla "zielonych" zdobył Brazylijczyk Leandro Rossi.

Zapis relacji LIVE można przeczytać TUTAJ.

Dla Radomiaka sobotnie spotkanie było drugą ligową potyczką na stadionie przy ulicy Narutowicza 9. Podczas pierwszej próby "zieloni" bezbramkowo zremisowali ze Zniczem Pruszków, więcej na temat tego meczu pisaliśmy TUTAJ. Natomiast ich sobotni rywal - Stal Stalowa Wola - w pierwszym meczu sezonu wygrał na własnym obiekcie z zespołem Nadwiślan Góra 2:1. Tamto spotkanie na żywo oglądał trener Radomiaka Jacek Magnuszewski. - Widziałem Stal w akcji i zauważyłem, że od 60. minuty siadali kondycyjnie. Stąd wymyśliliśmy taktykę, żeby jak najmocniej zmęczyć ich w pierwszej połowie, a w drugiej ruszyć ze skomasowanym atakiem - zdradził po meczu trener "Zielonych".

Jacek Magnuszewski w wyjściowym składzie, w porównaniu do inauguracji sezonu, dokonał dwóch zmian. W miejsce Michała Chrabąszcza pojawił się Włodzimierz Puton, a na prawym skrzydle Pawła Ulicznego zastąpił Paweł Wolski. - Po to budowaliśmy tak liczną kadrę, żebym mógł teraz rotować składem. Mamy wyrównany, silny, zespół z mocną ławką rezerwowych. Nasze zmiany wnoszą wiele do gry, więc rotacja zawodnikami jest czymś normalnym - powiedział Magnuszewski.

W pierwszej połowie spotkania drużyną dominującą był Radomiak Radom. Jednak "zieloni" nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. Gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale nie zdołali nawet poważnie zagrozi Tomaszowi Wietesze. Zabrakło dokładności przy ostatnim podaniu, przez co Krzysztof Ropski i Leandro Rossi nie mogli dojść do dogodniej sytuacji strzeleckiej. Po pierwszym 45 minutach na tablic widniał wynik 0:0.

W przerwie doszło do dosyć niespodziewanej sytuacji. Jeden z kibiców Radomiaka postanowił się oświadczyć. Wybranka jego serca - Ania - powiedziała tak. Jej decyzja została nagrodzona gromkimi brawami i głośnym sto lat.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Jakub Cieciura. Doświadczony obrońca zmienił dobrze grającego Macieja Wasilewskiego. - Ta zmiana była spowodowana faktem, iż Maciek złapał żółtą kartkę. Obawialiśmy się powtórki sprzed tygodnia, kiedy to czerwoną kartką ukarany został Michał Charbąszcz, i dlatego wpuściliśmy Cieciurę. Kuba dał dobrą zmianę i pokazał, że będzie walczył o miejsce w wyjściowym składzie - stwierdził Jacek Magnuszewski.

Od początku drugiej połowy do frontalnego ataku ruszyli gospodarze. "Zieloni" raz za razem nacierali na bramkę strzeżoną przez Tomasza Wietechę. Swoich sił próbował Maciek Świdzikowski, Bartek Sulkowski czy Leo. Jednak nic z tego nie wychodziło. Dopiero po piętnastu minutach drugiej części gry skapitulowała obrona gości. Gola zdobył Leandro Rossi, który dopadł do piłki odbitej po strzale Mateusza Radeckiego i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza ze Stalowej Woli. Po zdobyciu bramki "zieloni" nie spoczęli na laurach, tylko ruszyli do dalszych ataków. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Już w 70. minucie Leo po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem Brazylijczyk odnalazł się w polu karnym i wykorzystał zamieszanie powstałe po rzucie rożnym. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć Radomiak atakował do ostatnich minut. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Po tym zwycięstwie Radomiak Radom awansował na drugie miejsce w lidze. W tabeli wyżej od "zielonych" plasuje się tylko Siarka Tarnobrzeg, która wyprzedza radomską drużynę lepszym bilansem bramek. Kolejne spotkanie Radomiak Radom rozegra w przyszłą niedzielę (16 sierpnia). Tego dnia o godzinie 17.00 "zieloni" zmierzą się pod Jasną Górą z miejscowym Rakowem Częstochowa.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 2:0

Bramki: Leandro Rossi 61', 70'

Radomiak Radom: Michał Kula - Maciej Wasilewski (46' Jakub Cieciura), Norbert Jędrzejczyk, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski, Paweł Wolski, Włodzimierz Puton, Mateszu Radecki, Dariusz Brągiel (60' Krzysztof Napora), Leandro Rossi (76' Michał Chrabąszcz), Krzysztof Ropski (88' Paweł Uliczny)

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Krystian Wrona, Dawid Jabłoński, Mateusz Kantor, Damian Łanucha (84' Kacper Siudak), Przemysław Stelmach (60' Mateusz Jagiełło), Marcin Kowalski, Tomasz Płonka (69' Michał Mistrzyk), Radosław Mikołajczyk, Michał Bogacz, Paweł Giel (74' Michał Kachniarz)