PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Indolencji Radomiaka ciąg dalszy. Kolejna porażka Zielonych

Radomiak Radom doznał kolejnej porażki w II lidze. Tym razem Zieloni przegrali w Rzeszowie 0:1 z tamtejszą Stalą.

Czarna seria ekipy ze Struga trwa dalej. Radomiak doznał już dwunastej porażki w sezonie 2013/2014. Podopieczni trenera Marcina Jałochy nie zdobyli bramki z gry od... 23 listopada, kiedy to do siatki w 89 minucie przegranego meczu z Garbarnią Kraków (1:2) trafił Łukasz Białożyt. W pięciu meczach, które radomianie rozegrali wiosną, zdobyli oni jedną bramkę (z karnego), a stracili osiem. W tych spotkaniach dorobek Zielonych to jeden punkt (remis i cztery porażki). Liczby te mówią same za siebie.

W sobotę (5 kwietnia) podopieczni trenera Marcina Jałochy rywalizowali ze Stalą Rzeszów, czyli z zespołem, który również walczy o utrzymanie. "Stalówka" jest jednak w znacznie lepszej sytuacji, bowiem zajmuje dziewiąta lokatę w tabeli, mimo że zwycięstwo nad Radomiakiem było dopiero ich pierwszym na własnym stadionie w tej rundzie.

Pierwszy celny strzał Radomiak oddał w 25 minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcin Orłowski. Kilka chwil wcześniej w dobrej sytuacji znalazł się Leandro Rossi, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów Stali. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W 50 minucie gospodarze przeprowadzili kontratak i Maciej Świdzikowski sfaulował w polu karnym Szymona Kaźmierowskiego, który wychodził sam na sam z Michałem Kulą. Sędzia się nie zawahał i pokazał kapitanowi Radomiaka czerwoną kartkę (już czwartą dla Radomiaka w ostatnich pięciu spotkaniach!). Rzut karny wykonywany przez Aleksejsa Koļesņikovsa obronił jednak golkiper Zielonych.

Miejscowi korzystali z faktu, że rywale grają w osłabieniu i dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Udało im się to w 85 minucie, kiedy to do siatki trafił Rafał Lisiecki, a Radomiak przedłużył serię meczów bez zwycięstwa do dziesięciu.

Stal Rzeszów - Radomiak Radom 1:0 (0:0)