Drugi triumf Radomiaka na wyjeździe. Zwycięstwo z Olimpią

W meczu 30 kolejki grupy wschodniej II ligi, Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:1 po golach Jakuba Cieciury i Marka Masiudy.

Zieloni przystępowali do tego pojedynku dość mocno osłabieni. Z powodu kontuzji nie zagrał Dariusz Brągiel, a za kartki pauzować musieli Maciej Świdzikowski i Bartosz Jaroch. Skład Radomiaka był więc dosyć eksperymentalny.

Już w piątej minucie podopieczni trenera Marcina Jałochy stracili gola. Gospodarze przeprowadzili kontratak zakończony uderzeniem Rafała Leśniewskiego z szesnastu metrów. Piłka trafiła w samo okienko, a bramkarz Radomiaka, Michał Kula był w tej sytuacji bezradny. Chwilę później miejscowi przeprowadzili dwie kolejne dość groźne akcje, ale tym razem dobrze spisał się golkiper Radomiaka.

W 20 minucie z dystansu uderzał Leandro Rossi, którego występ w tym spotkaniu stał pod znakiem zapytania, ale piłkę na rzut rożny sparował Hieronim Zoch. Niespełna dziesięć minut później groźnym strzałem popisał się Aleksiej Dubina, ale bramkarz Olimpii popisał się dobrą interwencją.

Tuż po przerwie piłkarze z Elbląga kilkukrotnie zagrozili bramce Radomiaka, ale skończyło się tylko na strachu. W 62 minucie jeden z graczy Olimpii zagrał ręką w polu karnym i arbiter pokazał na "wapno", a z jedenastu metrów pewnie do bramki trafił Jakub Cieciura. W 68 minucie Olimpia mogła wyjść ponownie na prowadzenie, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Maciej Prusinowski. Przyjezdni nie pomylili się za to dwie minuty później! Po rzucie rożnym piłka trafiła do Marka Masiudy, a ten skierował ją do siatki i Radomiak wyszedł na prowadzenie. W kolejnych fragmentach gry przyjezdni przejęli nieco inicjatywę i nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa.

Triumf Radomiaka nad Olimpią jest... dopiero drugim zwycięstwem Zielonych na terenie rywali w aktualnym sezonie. Dzięki niemu podopieczni trenera Marcina Jałochy zachowali jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie.

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Bramki: Leśniewski 5' - Cieciura 63' (k), Masiuda 70'

Olimpia: Zoch – Lewandowski, Kopycki, Ikim, Graczyk (Petracha 75'), Stępień, Ressel (Sokołowski 81'), Sedlewski, Sambor, Prusinowski, Leśniewski (Maciejak 75')
Radomiak: Kula - Szewczyk, Dubina, Wojdyga, Cieciura, Puton, Masiuda, Białożyt, Leandro, Stanisławski (Wolski 83'), Orłowski