Dramat Krystiana Putona

Dramat Krystiana Putona
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki Krystian Puton doznał bardzo poważnej kontuzji. Niestety potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Pomocnik Radomiaka Radom zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i będzie musiał pauzować przez wiele miesięcy.

Zawodnik "zielonych" w doliczonym czasie gry meczu rozgrywanego 19 października padł na murawę i od razu poprosił o zmianę. Wszystko wskazywało na to, że jest to bardzo poważny uraz. Po kilku dniach badania lekarskie potwierdziły tę diagnozę. Krystian Puton zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

- Niestety potwierdziły się najgorsze przypuszczenia co do kontuzji Krystiana. Wszystko wskazuje na to, że nie zagra on już w tym sezonie. Czeka go operacja oraz długa i żmudna rehabilitacja. Zrobimy wszystko aby pomóc mu w jak najszybszym powrocie na boisko - mówi Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka Radom.

Sytuacja kadrowa w linii pomocy radomskiego klubu w ostatnich tygodniach się mocno skomplikowała. Oprócz Putona z gry wypadli także Daniel Barzyński, który nie zagra do końca rundy jesiennej, a także Chinonso Agu, który jednak powinien być do dyspozycji szkoleniowca w pozostałych meczach w listopadzie.

Jak zapewnia trener Magnuszewski, w przerwie zimowej do kadry Radomiaka dołączą nowi zawodnicy, którzy mają być wzmocnieniami. - Już poczyniliśmy kroki w tym kierunku i obserwujemy piłkarzy, którzy mogą być potencjalnymi wzmocnieniami naszego zespołu - dodaje szkoleniowiec.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy