Częstochowa kolejnym przystankiem Radomiaka Radom

Sobotni przeciwnik Zielonych to aktualnie druga drużyna II ligi. Zawodnicy Marka Papszuna po siedmiu rozegranych spotkaniach mogą pochwalić się bilansem czterech zwycięstw i trzech remisów. Raków zatem pozostaje niepokonaną drużyną w tym sezonie.

Przed własną publicznością Raków w tym sezonie nie poległ ani razu, zapisując komplet zwycięstw na swoim koncie. Podopieczni Marka Papszuna wygrali wszystkie trzy spotkania, pokonując kolejno Wartę Poznań 3:1, Gryf Wejherowo 4:1 oraz ROW Rybnik 3:1. Wszystkie remisy piłkarze z Częstochowy odnieśli na wyjazdach: 2:2 w Elblągu, 0:0 w Legionowie oraz w ostatniej kolejce w Tarnobrzegu z miejscową Siarką 1:1. Najlepszym strzelcem Rakowa Częstochowa jest autor trzech bramek w tym sezonie, Rafał Figiel.

Radomiak po siedmiu spotkaniach w tym sezonie ma na swoim koncie 12 punktów, co daje mu wysoką czwartą lokatę w tabeli. Piłkarze Vernera Lićki po "wpadce" w Zambrowie, gdzie tylko zremisowali z Olimpią, w ostatnim meczu przed własną publicznością zaliczyli udany rewanż. Radomiak w pierwszych 45 minutach trzykrotnie posłał rywali z Kołobrzegu na deski. Fani po pierwszej połowie meczu mogli tylko oklaskiwać swoich piłkarzy. W drugiej części gry zobaczyliśmy całkowicie inny zespół Zielonych. Kotwica zdobyła dwie bramki i do ostatniej minuty meczu, Radomiak bronił się przed zmasowanymi atakami rywala.

Zwycięstwo udało się jednak dowieźć do końca, jednak jak podkreśla snajper Radomiaka Radom, Rossi Leandro, tego typu gra jego drużyny nie może się powtórzyć. - Pierwsza połowa w meczu z Kotwicą była doskonała. W przerwie trener podkreślał, że druga część meczu musi być taka sama w naszym wykonaniu, gdyż bramka kontaktowa może nam sprawić wiele kłopotów. Gra dalej wyglądała dobrze, ale straciliśmy jedną bramkę, a następnie drugą. Tak nie może być - podkreśla napastnik Zielonych.

To nie będzie łatwe przetarcie dla zawodników Radomiaka Radom. Sobotnia potyczka w Częstochowie zapowiada się niezwykle interesująco.

Mecz Raków Częstochowa - Radomiak Radom, rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (10 września) na Stadionie RKS Raków Częstochowa przy ul. Limanowskiego 83. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.