Zwolniony strażnik miejski wraca do pracy

Zwolniony strażnik miejski wraca do pracy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Decyzję o przywróceniu strażnika do pracy podjął pełniący obowiązki komendanta Straży Miejskiej Edmund Nowocień. Jak tłumaczy, nie zmieniła się negatywna ocena zachowania strażnika podczas wydarzeń z 24 czerwca, ale z opinii prawnej, którą otrzymał kilka dni temu wynika, że wypowiedzenie miało wadę prawną. Strażnik był bowiem członkiem zarządu komisji zakładowej związku zawodowego. W tej sytuacji nie można go było zwolnić bez zgody związku. - Zrobiono jednak inaczej – mówi Edmund Nowocień. - Było wystąpienie do związków zawodowych, te związki wydały negatywną opinię w stosunku do strażnika. Mimo to został wyrzucony z pracy. Całe postępowanie wobec trwało trzy dni. Było prowadzone chaotycznie, popełniono wiele błędów proceduralnych. W związku z tym zdecydowaliśmy się zawrzeć porozumienie ze zwolnionym i przywróciliśmy go na zajmowane stanowisko.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przyznaje, że zaistniała sytuacja dodatkowo utwierdza go w przekonaniu, iż zwolnienie komendanta Pawła Góraka było słuszne. -Zabrakło rzetelności w wyjaśnianiu wydarzeń, które miały miejsce 24 czerwca. Zabrakło jej również przy dawaniu wypowiedzenia strażnikowi – mówi Radosław Witkowski. - Pan sekretarz Czajkowski gniotem nazywa wypowiedzenie dla komendanta straży miejskiej, większym gniotem jest wypowiedzenie dla strażnika miejskiego.

Przypomnijmy. 24 czerwca doszło do pobicia członka KOD przez jednego z młodych ludzi, który brał udział w proteście narodowców. Straż miejska, która była wtedy na miejscu zdarzenia nie interweniowała. To wydarzenie wywołało lawinę dymisji. Stanowisko stracił szef radomskiej policji, komendant jednego z komisariatów oraz strażnik, który był na manifestacji. Po kontroli w radomskiej straży miejskiej prezydent Radomia podjął decyzję o zwolnieniu szefa tej jednostki. Wkrótce potem stanowisko stracił też sekretarz miasta. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy