Zwolnienia w szkołach

Zwolnienia w szkołach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Zniesienie obowiązku szkolnego sześciolatków spowodowało, że od września mniej pierwszoklasistów rozpoczęło edukację w szkołach. Z tego powodu szkoły zmuszone były zwolnić część nauczycieli. Problem mieli także rodzice, dla których dzieci zabrakło miejsc w przedszkolach.

- Podwyższenie wieku obowiązku szkolnego do lat 7 i możliwość alternatywnego wyboru szkoły przez rodziców dzieci 6-letnich spowodowało, że 74 procent 6-latków zostaje w oddziałach przedszkolnych. To była główna przyczyna, dla której zabrakło miejsc dla dzieci 3-letnich w styczniu. Z kolei nauczyciele, którzy mogli stracić pracę z powodu braku etatu, a posiadają kwalifikację do realizacji zajęć wychowania przedszkolnego, mają zapewnione miejsca pracy w oddziałach wychowania przedszkolnego – mówił Karol Semik, zastępca prezydenta Radomia ds. oświaty.

Jak nieoficjalnie poinformował na konferencji prasowej Karol Semik, w tym roku szkolnym z pracy miało odejść około 60 nauczycieli. Dokładny bilans kadrowy jest już znany. Ostatecznie to 51 osób. - W tym jednak są emeryci, czyli 24 osoby, które odchodzą z art. 20. Dostają odprawę, plus odprawę emerytalną – poinformowała Anna Ostrowska.

W tej grupie znajduje się także 7 osób, które odchodzą ze świadczeniem kompensacyjnym, czyli na wcześniejszą emeryturę. Pozostałe osoby, czyli 20 nauczycieli zostało zwolnionych.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy