ZUK testuje odkurzacz

ZUK testuje odkurzacz
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Niespotykane dotąd w naszym mieście urządzenie można obserwować od kilku dni w parkach lub na skwerach Radomia. Zakład Usług Komunalnych testuje odkurzacz, przeznaczony głównie do zbierania liści. Umożliwia on szybkie oczyszczanie alejek i trawników.

[gallery id=1330]

Odkurzacz stanowi jedno z wielu narządzi współpracujących z pojazdami wielofunkcyjnymi firmy AVANT. Pojemnik zbierający jest umiejscowiony na szczycie urządzenia ssącego i ma duże okna, pozwalające w łatwy sposób kontrolować stopień zapełnienia zasobnika o pojemności 800 litrów. Zasobnik opróżnia się w niezwykle prosty i szybki sposób z kabiny operatora. Zebrane odpady można od razu wrzucać na dużą przyczepę lub wywrotkę.

- Do pryzmowania i usuwania liści w radomskich parkach i skwerach używamy od kilku lat dmuchaw kołowych, ssaw spalinowych i łyżek doczepianych do miniładowarek. Ten sposób prowadzenia jesiennych prac porządkowych wymaga jednak zaangażowania większej liczby pracowników i urządzeń, co przekłada się na koszty utrzymania terenów zielonych. Dlatego nieustannie obserwujemy nowości na rynku urządzeń komunalnych i ogrodniczych, starając się maksymalnie usprawniać wykonywanie powierzonych nam zadań - mówi Marcin Walasik, rzecznik ZUK.

Testowany odkurzacz może być doposażony w jedną lub dwie szczotki boczne, co umożliwia dokładniejsze oczyszczanie nawierzchni utwardzonych alejek wokół ławek czy koszy.

Źródło: ZUK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy