Zrywał metki w sklepie. Pójdzie siedzieć.

Zrywał metki w sklepie. Pójdzie siedzieć.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Radomscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia mienia. Jeden  z nich wybił szybę w sklepie, a drugi uszkodził oznakowanie stacji benzynowej.

Policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali 32-latka krótko po, tym jak wybił szybę w sklepie na ulicy Słowackiego. Mężczyzna wszedł do sklepu i m.in. zrywał metki z ubrań. Gdy zwróciła mu uwagę ekspedientka, bez słowa odszedł, a wychodząc z pomieszczenia wybił szybę. Mężczyzna był pijany – badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za który odpowie w warunkach recydywy.

Natomiast policjanci z Komisariatu II ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o uszkodzenie, kilka tygodni temu, oznakowania na stacji benzynowej na ulicy Kozienickiej. Jak ustalili funkcjonariusze, oplem na teren stacji przyjechało kilku mężczyzn z gminy Ciepielów. Jeden z pasażerów wysiadł, zdjął koszulkę, którą owinął rękę i uszkodził sygnalizator. - Straty jakie spowodował to kwota około tysiąca złotych. Policjanci ustalili kim był sprawca i w ostatnich dniach zatrzymali go w mieszkaniu kolegi na terenie powiatu lipskiego. 21-letni mężczyzna  został osadzony w policyjnym areszcie. Wyjaśnił okoliczności tego zdarzenia i przedstawiono mu zarzut uszkodzenia mienia - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Za przestępstwo, którego dopuścili się zatrzymani grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy