Zniszczyli nawet... świąteczną choinkę!

Zniszczyli nawet... świąteczną choinkę!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Bożonarodzeniową dekorację w tym parku przygotowaliśmy po raz pierwszy. O ustawienie choinki w tym miejscu zwrócili się uczniowie pobliskiego gimnazjum. Świąteczny akcent nie przetrwał jednak długo. W środę zostaliśmy powiadomieni przez mieszkańców pobliskich bloków o zniszczeniach. Nasi pracownicy stwierdzili na miejscu, że nieznani sprawcy wyrwali drewniane paliki wokół młodych drzewek i zniszczyli przy ich użyciu blisko połowę lampek rozwieszonych na choince. Wandale połamali w ten sposób sporo mniejszych gałązek udekorowanego drzewa - mówi Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych.

W sumie z choinki trzeba było zdjąć 35 metrów lampek. Większość z nich nie nadaje się nawet do naprawy. Koszt zakupu nowych to 210 złotych. Straty wynikające z tego chuligańskiego wybryku będą jednak większe, ponieważ do kosztu zakupu nowych lampek trzeba jeszcze doliczyć koszt pracy elektryków i zwyżki.

- To pierwszy taki przypadek zniszczenia ozdób świąteczno-noworocznych, więc postanowiliśmy jeszcze raz udekorować choinkę. Jeśli powtórzy się podobna sytuacja, prawdopodobnie usuniemy bożonarodzeniowy akcent z parku przy ulicy Łąkowej. - stwierdza Marcin Walasik.- Apelujemy do mieszkańców okolicznych bloków i domków, którzy byliby ewentualnymi świadkami tego typu chuligańskich wybryków, aby niezwłocznie powiadamiali telefonicznie o zaistniałym zdarzeniu dyżurnych straży miejskiej lub policji.

Źródło: ZUK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy