Zniewaga, groźby i próba podduszenia strażnika

Zniewaga, groźby i próba podduszenia strażnika
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Do zdarzenia doszło w nocy 19 listopada o godz. 2.50. Patrol straży miejskiej kontrolował wówczas ul. Żeromskiego i usłyszał krzyki kobiety, która znajdowała się przy budynku Żeromskiego 29. Kobieta była w towarzystwie mężczyzny, który jak się okazało nie był jej znajomym. - Podczas rozmowy kobieta poprosiła o pomoc funkcjonariuszy, gdyż nieznany mężczyzna ją zaczepiał Funkcjonariusze rozpoczęli czynności służbowe, w chwili opuszczania radiowozu przez kierowcę został on uderzony drzwiami przez sprawcę zamieszania - mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. - Wobec agresywnego mężczyzny użyto siły oraz środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna był bardzo agresywny przy czym przez cały znieważał funkcjonariuszy i im groził. W chwili obezwładniania sprawcy zdarzenia z bramy wybiegł kolejny mężczyzna, który od tyłu rzucił się na jednego z funkcjonariuszy uderzając go w twarz i próbując poddusić - relacjonuje Stępień.

Jak wyjaśnia rzecznik, mężczyzna został obezwładniony, a podczas całej interwencji był bardzo agresywny; również znieważał funkcjonariuszy i im groził.

Dwaj sprawcy zdarzenia zostali przewiezieni na I komisariat policji, gdzie zostali przekazany do dyspozycji oficera dyżurnego. Mężczyźni odpowiedzą za znieważenie funkcjonariusza publicznego a jeden z nich dodatkowo za czynną napaść.

car Fot. archiwum CoZaDzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy