Zbigniew Banaszkiewicz zrezygnował

Zbigniew Banaszkiewicz zrezygnował
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zbigniew Banaszkiewicz napisał wczoraj na portalu facebook:

"W 2009 roku, wraz z funkcją Wiceprezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przyjąłem zobowiązanie, że będę najrzetelniej jak mogę wypełniał powierzone mi obowiązki. Obecny okres to dla ARMiR czas rozliczeń mijającej perspektywy PROW i rozpoczęcia konkursów w ramach PROW 2014-2020. To bardzo trudny i pracowity czas dla wszystkich pracowników Agencji, także dla mnie.
Ponieważ zaproponowano mi kandydowanie z listy Platformy Obywatelskiej musiałbym na czas kampanii wziąć długi urlop. W poczuciu odpowiedzialności za swoją pracę, nie mogę pozwolić by pewne decyzje, związane z płatnościami bezpośrednimi dla polskich rolników, odłożyć na czas po kampanii. Dlatego zdecydowałem, że nie kandyduję.
Oczywiście nie oznacza to, że nie będę wspierał startujących Koleżanek i Kolegów w nadchodzących wyborach. W Platformie Obywatelskiej wiemy jak wygrywać wybory w Radomiu i raz jeszcze to udowodnimy!"

Nieoficjalnie mówi się, iż rezygnacja ma związek z decyzjami premier Ewy Kopacz, która jako przewodnicząca PO nie była zadowolona z list regionalnych i postanowiła wprowadzić zmiany na tzw. "jedynkach" w wielu okręgach.

Nieoficjalnie jako kandydaci na pierwsze miejsce radomskiej listy PO wymieniani są: Michał Kamiński, oraz wicepremier Tomasz Siemoniak. Ostatnio pojawiło się trzecie nazwisko, którego na razie nie możemy wymienić, wiadomo jedynie, iż jest to kobieta, związana z Europarlamentem.

 
   

rav, zdj. cozadzien.pl/archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy