Zatrzymany za zabójstwo 21-latka

Zatrzymany za zabójstwo 21-latka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Radomscy kryminalni w ostatnich dniach prowadzili czynności w sprawie zaginięcia 21-letniego mieszkańca Radomia. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzali wszelkie sygnały dotyczące tej sprawy i w wyniku podjętych czynności operacyjnych dotarli do jednego z mieszkań na Placu Stare Miasto, gdzie znaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny. Kryminalni do wyjaśnienia zatrzymali 3 mężczyzn  w wieku 24, 43 i 45 lat - wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi i zostali osadzeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyźni wcześniej się znali i podczas libacji alkoholowej doszło do sprzeczki, w wyniku której 43-latek zadał cios nożem 21-latkowi.

Teraz 43-latek będzie odpowiadał za zabójstwo, a sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- Z kolei 45-latek, właściciel mieszkania, w którym doszło do przestępstwa, za utrudnianie postępowania karnego, pomaganie sprawcy i zacieranie śladów będzie odpowiadać za poplecznictwo, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór i teraz trzy razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komisariacie - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

M.S./ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy