Zagrali "Dla Michała" i zebrali ponad 3 tysiące

Zagrali
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


By pomóc swojemu koledze, pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu musieli założyć specjalne stowarzyszenie. O przygotowaniach do tej inicjatywy oraz sytuacji muzyka Michała Kunysza informowaliśmy wcześniej - TUTAJ. Gwiazdą piątkowego wieczoru była grupa Gospel Radom, wystąpiły również inni przedstawiciele MDK. Na miejscu odbyła się również sprzedaż różnych drobiazgów wykonanych przez podopiecznych i plastyków MDK.

- Udało nam się zebrać 3 tys. 435 zł. Myślę, że jak na pierwszy tego typu zryw, to bardzo dużo. Publiczność entuzjastycznie reagowała na nasze występny. Jedna z pań ze wzruszeniem wysłuchała koncertu, powiedziała nawet, że zawsze chciała nas zobaczyć, a nigdy nie miała okazji, więc świetnie się złożyło. Na koncercie był obecny również Michał, dla którego zbieraliśmy pieniądze. Jest on człowiekiem skrytym, ale widać było, że jest wzruszony – mówi Małgorzata Zarychta z MDK, współorganizatorką koncertu.

Grupa Inicjatywna „Dla Michała” działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury im. H.Stadnickiej w Radomiu to stowarzyszenie, które powstało, aby można było zorganizować zbiórkę pieniędzy. - Na razie kończy ono swoją działalność, ale mam nadzieję, że jeszcze będzie kiedyś okazja, aby zrobić coś dobrego – wyjaśnia Małgorzata Zarychta. - Przy okazji bardzo chcielibyśmy podziękować władzom miasta, dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Muzycznych i MDK za pomoc i wsparcie przy organizacji koncertu.

MDK; Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy