Zagłosuj na radomską iluminację

Zagłosuj na radomską iluminację
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Plebiscyt jest podzielony na dwa etapy. W etapie wojewódzkim biorą udział wszystkie zgłoszone do konkursu miasta. Internauci oddają swoje głosy na wybrane miasto. To, które uzyska najwięcej głosów w każdym województwie, przejdzie do II etapu. Na szczeblu ogólnopolskim o nagrodę główną powalczy 16 miast. Tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” otrzyma miasto z największą liczbą głosów internautów.

- W sobotę razem rozświetliliśmy Radom. Teraz wspólnie możemy sprawić, że nasza iluminacja będzie nas promowała w całej Polsce. Serdecznie zachęcam wszystkich do głosowania na radomską dekorację świąteczną – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku w puli znalazły się nagrody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Zwycięzca z każdego województwa otrzyma energooszczędny sprzęt o wartości 10 tysięcy złotych. Z kolei na zwycięzcę ogólnopolskiego finału czekają dodatkowo nagrody o łącznej wartości 40 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel, wskazany przez władze zwycięskiego miasta.

Głosowanie na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce rozpocznie się 13 grudnia. Głosy będzie można oddawać TUTAJ, w zakładce Plebiscyt Miast. Każdy internauta w akcji może oddać 1 głos dziennie. Etap wojewódzki zakończy się 2 stycznia 2018 roku. Miasta, które zwyciężą w pierwszym etapie przejdą do etapu ogólnopolskiego. Tu głosowanie rozpocznie się 8 stycznia i potrwa do 15 stycznia.

W poprzednią edycję akcji „Świeć się z Energą” włączyli się mieszkańcy i urzędy z ponad 200 miast z całej Polski. W sumie oddano ponad 130 tysięcy głosów. Radom wywalczył pierwsze miejsce w regionalnym etapie plebiscytu, a także czwarte miejsce w Polsce.

czd/AH

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy