„Zabrali” CIT gwiazdki. Było więcej

„Zabrali” CIT gwiazdki. Było więcej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Po kontroli Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która była latem ur., Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu podlegającej pod MOSiR, otrzymało tylko jedną z czterech możliwych gwiazdek.

Sprawą zainteresował się przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik, który 9 lutego skierował do prezydenta Radosława Witkowskiego interpelację w tej sprawie. Prosi w niej o udostępnienie korespondencji między Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną, a Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu; w tym uzasadnienia dlaczego „zabrano” gwiazdki, które wcześniej placówka miała; była to maksymalna liczba.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy do MOSIR-u. Jak wyjaśnia Robert Dębicki, dyrektor zarządzający, to efekt zmian w kryteriach przyznawania punktów, szczególnie jednego zapisu. - To bardzo dotkliwa dla nas kara. Dostaliśmy tylko jedną gwiazdkę ze względu na bardzo restrykcyjny zapis dotyczący znaków wskazujących drogę do CIT. Wystąpiliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji o zamieszczenie takich drogowskazów. Powinny się one pojawić do końca tygodnia.

Tabliczki do Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się na skraju parku Planty w pobliżu dworca, pojawią się m.in. przy ul.: Traugutta, Poniatowskiego, Beliny-Prażmowskiego, na dworcu i przy wyjściu z peronów. - Zwróciłem się także z prośbą do MROT-u o ponowną kontrolę. Sądzę, że po zamieszczeniu oznakowania nasz CIT z powrotem otrzyma gwiazdki. Tym bardziej, że jesteśmy pokazywani jako wzór dla innych centrów. Poza znakami, nie było żadnych zastrzeżeń – przekonuje Dębicki.

Jak się dowiedzieliśmy kontrola wskazała m.in., że obsługa i kultura osobista obsługi jest bez zarzutu, znajduje się tu infokiosk, których brak w innych centrach na Mazowszu, a także znaczna ilość książek, map i publikacji o tematyce miasta i regionu oraz darmowe materiały promocyjne.

Zmiany w przepisach dotyczących oceny centrów MROT wprowadził w 2016 roku. Maksymalna liczba, jaką może uzyskać, to cztery i tyle wcześniej miał radomski punkt informacyjny.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy