Za tydzień odbędzie się Forum Młodych

Za tydzień odbędzie się Forum Młodych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

I Diecezjalne Forum Młodych odbędzie się w dniach 15-16 września . Forum jest inicjatywą Fundacji Młodzi Radom, która powstała w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży 2016.

Na Forum zaproszeni zost ali młodzi z całej diecezji – po dwóch delegatów z każdej parafii – wyjaśnia Otylia Brendel. - W zaproszeniu organizatorzy zachęcali, by reprezentantami były osoby z możliwie różnych wspólnot i w wieku umożliwiającym realną pomoc proboszczowi i wikarym. Celem tego spotkania jest wymiana doświadczeń między ludźmi młodymi oraz przekazanie im narzędzi do wykorzystania w działaniach na parafii. Organizatorzy nie chcą tworzyć bowiem nowej grupy dla młodych, a raczej pokazać już obecne bogactwo wspólnot w diecezji.

 Znany jest już program spotkania młodych Forum rozpocznie się spotkaniem modlitewnym w piątek, 15 września o godz. 20 w parafii św. Stefana na Idalinie -wyjaśnia Otylia Brendel. - Sobota jest dniem typowo szkoleniowym – przez konferencje i prezentacje aż do warsztatów w grupach. Na zakończenie uczestnicy w uroczystym pochodzie przejdą na ul. Żeromskiego, gdzie będzie się rozpoczynał tegoroczny Apel Młodych. Poprzedzą go Targi Wspólnot, na których uczestnicy Forum – oraz młodzi, którzy przyjadą do Radomia na Apel – będą mogli zdobyć informacje, kontakty i materiały od wszystkich wspólnot w diecezji. Targi będą odzwierciedleniem Targów Powołaniowych, jakie miały miejsce na Światowych Dniach Młodzieży.

Skąd  termin zorganizowania forum?  - Nie bez powodu Forum odbywa się jesienią 2017 roku – tłumaczy ks. Mariusz Wilk duszpasterz młodzieży. - Jest to mniej więcej półmetek na drodze przygotowań do ŚDM Panama 2019. Z tej racji na Forum gościć będzie ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Przedstawi on najnowsze informacje dotyczące wyjazdu do Panamy. Fundacja Młodzi Radom chce w miarę możliwości pomóc jak największej liczbie młodym w wyjeździe na ŚDM 2019. Mam nadzieję , że Forum będzie przestrzenią, która będzie budować pozytywny wizerunek miasta i mają nadzieję, że będzie się ono odbywać w diecezji systematycznie  kończy .

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy