Wystartowały kursy pierwszej pomocy

Wystartowały kursy pierwszej pomocy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Trochę się przyzwyczailiśmy do tego, że budżet obywatelski to takie twarde działania jak na przykład nowa infrastruktura. W tym przypadku wygrał projekt miękki, ale niezwykle cenny i pożyteczny, bo projekt edukacyjny. Będziemy uczyć nasze radomskie dzieci i młodzież zasad udzielania pierwszej pomocy. Oby ta sztuka nigdy nie była nam w życiu potrzebna, ale w razie konieczności musimy wiedzieć jak jej prawidłowo udzielić – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają przepisy dotyczące udzielania pierwszej pomocy, zasady wzywania pomocy i udzielania informacji dyspozytorom oraz zasady oceny funkcji życiowych u dzieci i dorosłych.

- Przede wszystkim chodzi o sytuacje, w których trzeba szybko zareagować, a mianowicie postępowania w przypadku zatrzymania krążenia, czyli umiejętność uciskania klatki piersiowej, wykonywania sztucznej wentylacji. Ponadto będziemy uczyć jak właściwie zatamować krwotok, jak postępować w przypadku obrażeń typu oparzenia, złamania, skręcenia czy zwichnięcia – wylicza Małgorzata Kędzierska-Abidi, pielęgniarka Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W sumie z kursów pierwszej pomocy skorzysta 3,5 tys. osób.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy