Wyrzucamy choinkę. Ale gdzie? Do kosza?

Wyrzucamy choinkę. Ale gdzie? Do kosza?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

-Mieszkam w bloku i tak jak dziesiątki moich sąsiadów w tym tygodniu będę chciał się pozbyć z mieszkania świątecznego drzewka. Ale tzw. frakcja zielona odbierana jest sezonowo, do listopada. Co robić z tymi choinkami? Rzucać po prostu do ogólnego pojemnika na śmieci pod blokiem? Nikt nie będzie miał o to pretensji w dobie segregacji? - pyta nas mailowo jeden z czytelników.
Grażyna Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM wyjaśnia, że rzeczywiście można wyschnięte choinki wrzucać do ogólnych pojemników frakcji mieszanej.

- Uruchamianie specjalnej dodatkowej zbiórki frakcji zielonej tylko dla choinek byłoby zbyt kosztowne i w sumie niepotrzebne - mówi Grażyna Krugły. - Choinki zostawiajmy tam, gdzie zazwyczaj śmieci frakcji mieszanej. Potem w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych cała frakcja mieszana i tak jest segregowana i choinki trafiają trafiają do kompostowni. Tak jest od lat i nowy system selekcji odpadów tu nic nie zmienił.

Choinkę można też oddać do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Witosa 96. Czynny jest on od poniedziałku do piątku w godz. 10-17, a w soboty w godz. 10-14.

- Pierwotnie planowano 5 takich punktów w mieście. Jednak ich koszt okazał się zbyt duży i od pomysłu odstąpiono. W tym roku planujemy za to ustawienie pojemników pod dużymi marketami w mieście, do których będzie można wrzucać szkło czy odpady elektryczne - stwierdziła Grażyna Krugły.

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy