Wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę

Wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Idę już po raz kolejny do Matki Boskiej Częstochowskiej – mówi Małgosia, który już kolejny raz zdecydowała się wziąć udział w pielgrzymce. – Mam swoje intencje. Udział w pielgrzymce daje mi sporo energii. Trzeba było kupić prowiant, zadbać także o nogi i można wyruszać na pielgrzymi szlak.

Nie wszyscy są w stanie przejść całą 200 kilometrową trasę. – Spędzę z pielgrzymami dzień lub dwa. Na tyle, ile starczy mi sił. Nie dam dojść do Częstochowy, ale chciałam poczuć przez chwilę atmosferę tych rekolekcji w drodze- wyjaśnia z kolei Pani Anna.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy Świętej sprawowanej przez biskupa Henryka Tomasika. W kazaniu hierarcha zachęcał by pielgrzymi zawsze podążali za Chrystusem.  – Czas pielgrzymki to czas modlitwy, refleksji  i czas odpowiedzi na pytanie Za kim idę ? Idę za Chrystusem- mówił podczas mszy bp Tomasik. -  Jest wielu fałszywych proroków, którzy chcą pokazać drogę.  Oni walczą o nasze dusze, umysły i serca. My zaś idziemy za Chrystusem, który swoją prawdę pokazał świętością życia, ofiarą i zmartwychwstaniem. Rozpoczynamy te rekolekcję w drodze by po raz kolejny przyjąć boże objawienie.

Wyruszyli na pielgrzymi szlakPielgrzymom życzenia dobrej pogody złożył także sekretarz miasta Rafał Czajkowski. – Życzę wam by ta droga nie przynosiła wam zbyt wielu trudów i byście na tej drodze spotykali zawsze dobrych ludzi – mówił do zgromadzonych Rafał Czajkowski.

Pielgrzymka wyrusza na szlak pod hasłem „Idźcie i głoście” – To jest hasło tej pielgrzymki, ale i całego roku duszpasterskiego, który przeżywamy- tłumaczy Mirosław Kszczot dyrektor radomskiej pielgrzymki.  Pielgrzymka jest obrazem życia.   Pokazuję to co jest ważne w życiu. To powinni sobie przypomnieć, ci którzy pielgrzymują na Jasną Górę.  Ważna jest miłość do Boga i bliźniego.  Trzeba jasno  określić sobie jaki jest cel naszego życia. Przede wszystkim tym celem jest zbawienie, ale warto w sowim życiu stawiać sobie i inne cele.

Wyruszyli na pielgrzymi szlak II


Podczas mszy kręcono także zdjęcia do filmu Klecha. Ekipa filmowa uchwyciła momenty w których pielgrzymi śpiewają pieśni religijne.

Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 13 sierpnia.  W ubiegłym roku do Częstochowy  dotarło ponad 6 tys. osób.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy