Wygaszenie mandatu: stanowisko prezydenta

Wygaszenie mandatu: stanowisko prezydenta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

"Decyzja pana wojewody o wygaszeniu mojego mandatu nic nie zmienia. Pragnę zapewnić Państwa, że nie ma ona wpływu na funkcjonowanie miasta. Nadal będę sprawował urząd prezydenta, a mój kalendarz na kolejne tygodnie jest pełen różnych spotkań i żadnego z nich nie zamierzam wykreślać. Nadal wspólnie będziemy zmieniać nasze miasto i realizować najważniejsze inwestycje takie, jak Radomskie Centrum Sportu, Radomski Program Drogowy czy rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego.

Od początku podkreślałem, że zasiadając w radzie nadzorczej Świętokrzyskiego Rynku Hurtowego nie naruszyłem przepisów. Bardzo dobitnie dowiódł tego profesor Michał Królikowski w obszernej analizie, którą przekazałem panu wojewodzie 11 kwietnia. Pan mecenas wskazał także, że niestety dla służb są równi i równiejsi. Podał za przykład sprawę starosty limanowskiego, który również zasiadał w radzie nadzorczej jednej ze spółek, a wobec którego wojewoda nie zastosował środków nadzoru.

Zapewniam, że w tej sprawie zamierzam wykorzystać wszystkie środki prawne, dlatego zaskarżę decyzję pana wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeśli okazałoby się to konieczne, to skieruję sprawę także do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wierzę w niezawisłość sądów i ze spokojem będę oczekiwał na rozstrzygnięcie sprawy.

Na koniec chciałbym Państwa po raz kolejny zapewnić, że nadal będę działać dla dobra naszego miasta, zmieniać Radom tak, aby każdy mieszkaniec mógł być z niego dumny."

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy