Wycinają drzewa przy ul. Energetyków -prawie sto topól!

Wycinają drzewa przy ul. Energetyków -prawie sto topól!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Trwa wycinka drzew na ul. Energetyków. W związku z pracami, w godzinach szczytu mogą tworzyć się korki.

Jak poinformowała nas Ryszarda Kitowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa 16 października wydał zgodę dla Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na wycinkę 98 topól, rosnących w pasie drogowym. Wycinka ma zostać przeprowadzona do końca 2013 roku. Drzewa są stare, w złym stanie, spróchniałe, przerośnięte, zagrażają bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów.

[gallery id=205]


- Otrzymywaliśmy wiele skarg na spadające na jezdnię gałęzie, do takich przypadków dochodziło nawet przy niewielkim wietrze. Pismo w tej sprawie dostaliśmy między innymi z gminy Jastrzębia. Zwrócono nam uwagę,  że łamiące się gałęzie spadają na auta osób jadących do pracy. W jednym przypadku doszło nawet do uszkodzenia samochodu - mówi
Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu. - Z ekspertyzy, którą przeprowadziliśmy, wynika, że żadne z drzew rosnących wzdłuż ulicy Energetyków nie ma całej korony, wszystkie w mniejszym czy większym stopniu są uszkodzone przez wiatr. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o wycince. Pozostałości po topolach zatrzyma firma wykonująca dla nas prace przy wycince, a zapłata dla tego wykonawcy zostanie pomniejszona o wartość pozyskanego drewna - tłumaczy rzecznik MZDiK.

W przyszłym roku wzdłuż ulicy Energetyków MZDiK posadzi około 150 nowych drzew, prawdopodobnie będą to brzozy lub klony.

Karolina Sierka/fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy