Wybrano wolontariusza i klub roku 2013!

Wybrano wolontariusza i klub roku 2013!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Galę otworzył prezes stowarzyszenia ks. Andrzej Tuszyński, który wraz z wiceprezesem Ewą Kamińską dziękował wszystkim zaangażowanym w działania wolontariatu w Radomiu i regionie.

- Dziękujemy, że jesteście z nami. Wasza siła jest niezwykła i godna naśladowania. Pamiętajcie, że dobro powraca, liczy się najdrobniejszy gest – mówiła Ewa Kamińska.

Tytuł najlepszego Szkolnego Klubu Wolontariatu 2013 otrzymali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31, który prowadzi Renata Kazirodek. - Niezmiernie cieszą nas ich działania, widać w nich pasję i zaangażowanie. Trzeba również podkreślić, że jest to jeden z najstarszych klubów działających przy szkole podstawowej. Wkrótce będą świętowali jubileusz 10-lecia – mówił ks. Andrzej Tuszyński.

Wolontariuszem Roku 2013 została Adrianna Łyżwińska, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego nr 4 im. Tytusa Chałubińskiego. Jest wolontariuszem przy SCM „Arka”, od ponad 5 lat.

- Wolontariat daje mi bardzo wiele satysfakcji, pozwolił przełamać pewne słabości np. lęk przed wystąpieniami publicznymi. Teraz nie wyobrażam sobie bez niego życia – przyznała Adrianna Łyżwińska. - Jedna z najprzyjemniejszych dla mnie sytuacji była, kiedy dowiedziałam się, że dziewczynka z domu dziecka, której pomagałam w nauce, zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki, zaczęło jej zależeć. Ta nagroda jest dla mnie bardzo przyjemnym wyróżnieniem po tych wszystkich latach.

Podczas gali podsumowano również realizowany w „Arce” program „Wolontariat jest w nas”.

- Udało nam się zrealizować kilkanaście bardzo ciekawych szkoleń, zarówno dla opiekunów, naszych stałych wolontariuszy i tych nowych. Była również zabawa, połączona z nauką, czyli wycieczki, regaty żeglarskie i silent disco – podsumowała Agnieszka Brzeska-Pająk z SCM „Arka”.

Aleksandra Jabłonka/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy