Wsparli "Szlachetną Paczkę"

Wsparli
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dzięki Zimowej Akademii Bezpiecznej Jazdy, która odbyła się 18 listopada na parkingu centrum handlowego E-Leclerc (kliknij TUTAJ, by przeczytać relację), organizatorzy akcji wraz z osobami, które brały udział w wydarzeniu przygotowali paczkę dla potrzebującej rodziny, biorącej udział w „Szlachetnej Paczce”.

- Impreza była bardzo udana. Mieszkańcy naszego miasta i okolic przyjechali, by podszkolić swoje umiejętności i jednocześnie wsparli szczytny cel, jakim jest „Szlachetna Paczka” - mówi Sławomir Stańczyk, właściciel firmy Sekret Serwis i współorganizator Zimowej Akcji Bezpiecznej Jazdy. Paczka, która już niedługo powędruje do potrzebującej rodziny, jest spora - prezenty mieszczą się na trzech paletach. Są tu zabawki, sprzęty AGD, odzież i wiele innych.

- W skład tego prezentu wchodzi również opał na zimę oraz zabawki, o których dzieci z tego domu marzyły, jednak z przyczyn finansowych nie mogły ich kupić – podkreślał Thomas Renard, dyrektor E-Leclerc w Radomiu.

"Szlachetna Paczka" swój finał będzie miała w dniach 8 grudnia w Skaryszewie oraz 8-9 grudnia w Radomiu. Wówczas wolontariusze przekażą świąteczne prezenty rodzinom .

E-Leclerc przygotował również jeszcze jedną formę wsparcia „Szlachetnej Paczki”

- Te osoby, które będą chciały zostać darczyńcami, mogą przesłać listę zakupów na adres obsługa@e-leclerc.com.pl. Następnie pracownicy sklepu przygotują dla nich specjalne rabaty na zakup rzeczy do paczki – poinformował Thomas Renard.

Przypomnijmy: "Szlachetna Paczka" to projekt, dzięki któremu jedynie w zeszłym roku udało się pomóc 103 potrzebującym rodzinom z Radomia i okolic. W tym roku w naszym regionie akcja odbędzie się po raz drugi. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 49 wolontariuszy. Do programu są zgłaszane rodziny, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze odwiedzają każdą z nich i diagnozują ich sytuację. Od 17 listopada na stronie projektu http://www.szlachetnapaczka.pl można przeczytać historię wszystkich rodzin i zadecydować, której z nich jesteśmy w stanie pomóc.

Kliknij TUTAJ, by dowiedzieć się więcej na temat szlachetnej akcji.

Nina Zaborowska/ Foto. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy