Wolontariusze z całego kraju w Radomiu

Wolontariusze z całego kraju w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Uczestnicy konferencji przez trzy dni (5 - 7 października) mieli możliwość wysłuchać kilkunastu wykładów, dotyczących najtrudniejszych problemów związanych z działalnością hospicyjną. Żałoba w rodzinie, nowotwory, sens ludzkiego cierpienia - to tylko niektóre problemy poruszane podczas wykładów. W konferencji uczestniczyli również goście z zagranicy, m.in. z Ukrainy i Francji. Dr Janina Andrejczuk z Lwowa mówiła np. o trudnym problemie chorych dzieci i domowej opieki lekarskiej wobec nich. Była również okazja do wspólnej modlitwy oraz - dzięki galerii w holu szkoły Wyższej Szkoły Biznesu im. Biskupa Jana Chrapka, gdzie dobywały się spotkania - zapoznania się z działalnością radomskiego hospicjum.

– Wystąpienia były piękne i bardzo pouczające, nasi prelegenci to ludzie, którzy opowiadali o swoich przeżyciach, o własnych doświadczeniach związanych z pracą w hospicjach – mówi ksiądz Marek Kujawski, dyrektor Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, współorganizator konferencji. - Takie spotkania są nam bardzo potrzebne. Dzięki nim mamy okazję wymienić się doświadczeniami, nauczyć nowych rzeczy. Praca wolontariusza, szczególnie w hospicjum to ciężkie doświadczenie. Każdego dnia ci ludzie dają świadectwo swojej miłości. Przykre jest to, że nikt nie pomaga nam w organizacji tych spotkań, ani rząd, ani samorząd. Wszystko, co udało nam się zrobić, to praca wielu wolontariuszy.  Nie wiem czy uda nam się zorganizować podobne spotkanie za rok, czy starczy nam siły. Brakuje nam środków nawet na paliwo do karetek, więc zobaczymy, co będzie dalej.

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)/fot.Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/hospicjium_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96