Wolontariusze spotkają się w Radomiu

Wolontariusze spotkają się w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Podczas konferencji wolontariusze z całego kraju będą rozmawiać o budowaniu wspólnoty hospicyjnej, pomocy chorym i osieroconym. – Chcemy przygotować w sposób wszechstronny wolontariuszy do posługi, dlatego zaprosiliśmy wykładowców i profesorów z różnych polskich uczelni - zarówno medycznych, jak i niemedycznych, żeby całościowo ująć problem posługi chorym, ale także żeby pomóc tym, którzy się tymi chorymi zajmują – mówi ks. Marek Kujawski, duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów. 

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wolontariusze medyczni i niemedyczni z kraju i z zagranicy, a także lekarze, pielęgniarki, duszpasterze hospicjów, księża diecezjalni i zakonni oraz alumni seminariów duchownych, studenci i młodzież, osoby zainteresowane służbą chorym i ich rodzinom. – Zapraszamy wszystkich na konferencję, bo choroba czy strata najbliższej osoby dotyka każdego. Kiedy dziecko choruje, najlepszym opiekunem będzie dla niego rówieśnik, kolega, koleżanka, która wesprze go w cierpieniu – zachęca ksiądz. 

W ramach konferencji w sobotę (8 października) o godz. 20 w auli WSB im. bp J. Chrapka w 
Radomiu odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń "Ty jesteś moją nadzieją". 

Organizatorem konferencji jest Hospicjum Królowej Apostołów. Konferencja odbędzie się 7-9 października w Wyższej Szkole Biznesu.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy